Naujienos

Užgavėnių šventė Pusiaukelės namuose

2020-02-27

2020 m. vasario 24 d. Užgavėnes šventė žymiai gausesnis nei pernai Vilniaus pataisos namų Pusiaukelės namų gyventojų būrys – 35 nuteistieji. Puoselėdami tėvų, protėvių tradicijas Pusiaukelės namų nuteistieji ir darbuotojai iš anksto rengėsi šventei: vieni – padarė net dvi Mores, kiti – iškepė blynų, treti – gamino kaukes.

Po dienos darbų susirinkusiems švęsti Užgavėnes pusiaukeliečiams Resocializacijos skyriaus specialistė (pusiaukelės namams) papasakojo apie šventę. Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį bei žyminti paskutinę žiemos mėsiedo dieną. Šventė žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu, o ištakos pagoniškos, tačiau dabar glaudžiai susietos su krikščionybe.

Nors oras buvo ne koks, o lauke – tamsa, šventė buvo smagi. Nuteistieji pasipuošė pačių pasidarytomis kaukėmis, degino Mores. Po linksmybių lauke, pusiaukeliečiai susirinko į vidų tęsti šventės: valgė pačių išsikeptus blynus, dalijosi prisiminimais, kaip jie šventė Užgavėnes savo namuose.

Nuteistasis po šventės pasidžiaugė, kad dalyvavimas Užgavėnių šventėje įstaigoje buvo įdomus ir prasmingas, kad turėjo galimybę prisiminti protėvių tradicijas.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. kovo 5 d. 11:44
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos