Naujienos

Sveiki, aš nauja Vilniaus pataisos namų komandos narė

2020-12-28

Sveiki. Mano vardas Gabrielė ir esu naujoji Resocializacijos skyriaus psichologo padėjėja. Prieš mažiau nei metus apsigyniau psichologijos bakalaurą, o šiuo metu Vilniaus universitete studijuoju teisės psichologijos magistrą. Vilniaus pataisos namuose dirbu vos daugiau nei mėnesį, tačiau nujaučiu, kad čia puikiai pritapsiu. Dirbti psichologe bausmių vykdymo sistemoje tikrai niekada neplanavau, tačiau juk pačios geriausios idėjos ir kyla netikėtai. Jeigu prieš 5 metus man būtų kas pasakę, kad ateityje studijuosiu psichologiją ir pabaigusi mokslus įsidarbinsiu įkalinimo įstaigoje, turbūt būčiau garsiai nusijuokusi ir pagalvojusi „kokia tai nesąmonė“. Tačiau panašu, kad atsidurti čia, kur dabar esu, pasąmoningai planavau jau ne vienerius metus. Antrame studijų kurse pradėjau vis daugiau domėtis kriminaline gyvenimo sritimi (žinoma, kitų žmonių, o ne savo). Laikas, vakarais praleistas žiūrint kriminalines dokumentikas ir tikromis istorijomis paremtus serialus dar dabar yra vienas mėgstamiausių mano hobių. Nenuostabu, kad įdėmiausiai klausydavausi tų paskaitų, kuriose kalba sukdavosi apie nusikalstamą pasaulį. Taigi logiška, kad sprendžiant kur atlikti praktiką, pirmu numeriu rinkausi Vilniaus pataisos namus. Ši praktika (o kartu ir nepakartojama praktikos vadovė) ne tik su kaupu pateisino visus mano lūkesčius, bet ir paskatino rinktis tęsti teisės psichologijos studijas, o vėliau - pradėti karjerą bausmių vykdymo sistemoje. Net neabejokite, kad buvau pirmoji kandidatė į Vilniaus pataisos namuose atsiradusią psichologo padėjėjos poziciją – dokumentus pateikiau jau sekančią dieną.

Šiame darbe iš savęs tikiuosi gana daug. Noriu įgauti prasmingos patirties, pagerinti savo įgūdžius ir patobulinti asmenines savybes, o galiausiai – tapti puikia psichologe. Žinoma, svarbiausias mano tikslas vis dėl to yra prisidėti prie resocializacijos proceso įgyvendinimo. Juk galimybė nuteistiesiems, atlikusiems bausmę, sugrįžti atgal į visuomenę ir gyventi pilnavertį, reikšmingą ir nuo nusikaltimų atskirtą gyvenimą, yra be galo svarbus bausmių vykdymo sistemos elementas. Džiaugiuosi, kad kasdien galiu bent šiek tiek prisidėti prie tokių pozityvių pokyčių. Manau, kad įgūdžiai, kuriuos įgausiu padėdama nusikaltusiems asmenims spręsti problemas, tobulinti asmeninius gebėjimus, keisti neteisingas nuostatas ir judėti doro gyvenimo link, prisidės ne tik prie mano asmeninės gerovės, bet ir kitų žmonių bei visos bausmių vykdymo sistemos. Taip pat tikiuosi, kad šis darbas padės man suvokti, jog pasirinkau sau tinkamą sritį ir parodys, kad tokia veikla norėčiau užsiimti visą likusį savo gyvenimą. Visuomet esu kupina įvairiausių idėjų ir tikiuosi, kad laikui bėgant galėsiu jas panaudoti prisidedant prie didžių tikslų.

Laisvą laiką po darbo mėgstu leisti draugų apsuptyje arba su vaizdo žaidimais. Savęs taip pat negalėčiau įsivaizduoti ir be kulinarijos – vakarienės gamyba ar naujos rūšies sausainių kepimas man lyg savotiška meditacija. Žinoma, kartais ir kokybišką miegą dienos metu įvardinčiau kaip laisvalaikio leidimo būdą, kuriuo pasimėgauju ne taip ir retai. Šiandien apie mane tiek, o kas bus vėliau – pamatysime.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. gruodžio 28 d. 15:41
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos