Naujienos

Psichoedukacija suimtiesiems ir nuteistiesiems, minint Pasaulinę dieną be tabako

2020-06-02

Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija 1987 m. paskelbė gegužės 31-ąją Pasauline diena be tabako. Šią dieną visi rūkantieji skatinami bent vieną dieną nerūkyti. Visuomenė skatinama susipažinti su rūkymo žala ir pasauline tabako epidemija.

Psichologų viena iš užduočių yra švietimas psichikos sveikatos klausimais, skatinant emocinę gerovę. Taigi įstaigoje išplatinta edukacinio pobūdžio informacija, kurioje pristatoma rūkymo žala ne tik fizinei sveikatai ar žmogaus estetikai bet ir psichinei sveikatai. Pavyzdžiui: daug ir reguliariai rūkantys žmonės turi iki 2 kartų didesnę riziką susirgti klinikine depresija (Khaled ir kt., 2012; Choi ir kt., 1997); ilgalaikio reguliaraus rūkymo atvejais, nikotinas pradeda mažinti išskiriamo dopamino (hormono, kurio trūkumas yra pastebimas asmenų, sergančių depresija bei Parkinsono liga, smegenyse) kiekius (Perez ir kt., 2012); net ir nesergant klinikine depresija, rūkymas gali padidinti savižudybės riziką (Bronisch, Höfler ir Lieb, 2008).

Nuteistieji ir suimtieji buvo informuoti apie pagalbos būdus siekiant mesti rūkyti bei paskatinti kreiptis pagalbos į psichologus ar tiesiog norint gauti daugiau informacijos. Lao Tzu žodžiais: „Net ir tūkstančio mylių kelionė prasideda nuo vieno žingsnio“.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. birželio 2 d. 11:53
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos