Naujienos

Paminėta Pasaulinė savižudybių prevencijos diena

2019-09-18

Rugsėjo 10-oji Pasaulinė savižudybių prevencijos diena, o simbolinis minėjimas šiai opiai problemai, Vilniaus pataisos namuose įvyko rugsėjo 12 d. 8 ir 9 būrio nuteistieji susirinko į psichologės moderuojamą diskusiją, kurios metu nuteistiesiems pristatytas ne tik sudėtingas savižudybės mechanizmas, tačiau ir paneigti populiarūs mitai bei sprendimo pasitraukti iš šio gyvenimo romantizavimas. Diskusijos metu nuteistieji noriai pasidalino savo patirtimi, apmąstymais bei atkreipė dėmesį į pagalbos galimybes, kaip jie patys galėtų atpažinti ir padėti kitam, esančiam aklavietėje. Šiai dienai taip pat sukurta medžiaga, informaciniame stende atsidūrė savižudybės ženklai, pagalbos galimybės, motyvuojantys žodžiai bei rekomendacijos.

Simbolinis minėjimas perkeltas į rugsėjo 12 d. su gražiu dvasiniu tikslu, po diskusijos buvo organizuotos mišios, skatinant viltį bei bendrumo jausmą. Prie šios renginio dalies taip pat aktyviai prisidėjo nuteistieji, kurie atsakingai ir nuoširdžiai dėjo pastangas iniciatyvai priduodant gyvybės. 8 ir 9 būrio nuteistieji patys pasiruošė patarnauti kunigui, padėjo paruošti koplyčią bei parinko atitinkamus liturginius tekstus bei giesmes, kurias patys atliko.

Renginys pritraukė abiejų būrių nuteistuosius ir tuo išsklaidė tylą tema, kuri deja aktuali, tačiau išliekanti tabu.

Visi kartu šią dieną, parodėme, kad esame neabejingi kenčiančiam žmogui. Nuoširdžiai dėkojame Pranciškonų, dar žinomos kaip Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų, bažnyčios kunigui už indėlį į šios svarbios iniciatyvos įgyvendinimą.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. rugsėjo 18 d. 08:24