Naujienos

„ŽAISLAI IŠ VELTINIO“

2017-11-30

2017 m. lapkričio 24-27 dienomis Šiaulių tardymo izoliatoriuje suimtieji (nuteistieji) dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose „Žaislai iš veltinio“. Renginį organizavo Socialinės reabilitacijos skyrius. Užsiėmimo metu būrio viršininkė Skaistrė Andrulienė, būrio viršininkas Tomas Slabys ir Šiaulių universiteto studentės - savanorės supažindino suimtuosius (nuteistuosius) su veltinio technika, kuri pasaulyje ankstesnė už audimą (nuvelti daiktą lengviau, negu jį išausti).

Suimtieji (nuteistieji) turėjo galimybę užsiimti prasminga veikla, turiningu laisvalaikiu, sužinojo, kad seniau vilna buvo gana plačiai paplitusi lietuvių buityje, jau daugiau nei du tūkstančius metų žmogui nepamainoma apsauga nuo šalčio ir karščio. Nuo senų senovės žmonės gydė įvairias ligas naudodami skirtingų gyvūnų vilną. Užsiėmimo vadovės paaiškino, kad velti galima šlapiuoju būdu – karštu vandeniu ir muilu, arba sausuoju – specialiomis adatomis, parodė žaisliukų iš veltinio pavyzdžių.

Suimtieji (nuteistieji) taip pat turėjo galimybę iš vilnos, pasitelkę fantaziją ir kūrybiškumą, patys pasigaminti žaisliukus. Suimtųjų rankose gimė ryškiaspalviai žaisliukai iš vilnos. Kūrybinio proceso metu suimtieji (nuteistieji) galėjo sukurti savitą darbelį, daugiau sužinoti apie kiekvieno pomėgius, ugdyti savarankiško darbo įgūdžius.

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. vasario 21 d. 14:17
 

Šiaulių tardymo izoliatorius – rinkis pareigūno profesiją

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos