Naujienos

VIKTORINA SUIMTIESIEMS (NUTEISTIESIEMS) „SMURTO ARTIMOJE APLINKOJE PREVENCIJA“

Šeima – patys artimiausi ir brangiausi žmonės, kurių palaikymas sudėtingais gyvenimo etapais suimtiesiems ir nuteistiesiems yra labai svarbus. Tai - kraujo ir nuoširdžios meilės ryšiai, tai - bendros vertybės ir džiaugsmas vienas kitu. Tačiau ar dėl šių prasmingų santykių esame pasiruošę padaryti viską, ar pakankamai įvertiname savo pačius mylimiausius? Į šį klausimą sau turėjo atsakyti Šiaulių tardymo izoliatoriuje laikomi suimtieji ir nuteistieji, dalyvavusieji birželio 2 d. vykusioje viktorinoje „Smurto artimoje aplinkoje prevencija“

Viktorinos dalyviams buvo pateikti uždari klausimai su keliais atsakymais, bei atviro pobūdžio klausimai, kur buvo galima išreikšti savo nuomonę. Suimtieji (nuteistieji) aktyviai dalyvavo, savo nuomonę gynė diskusijose ir pasisakė prieš smurtą artimoje aplinkoje.

Pateiktuose užduotyse buvo akcentuojama aktuali šių dienų tema - smurtas artimoje aplinkoje ir jo prevencija, kaip sumažinti šią problemą, kokios pagrindines smurto priežastys, rūšys, kaip elgtis konflikto metu.

Pasak Resocializacijos skyriaus specialistės Editos Gedvilaitės, viktorina „Smurto artimoje aplinkoje prevencija“ buvo organizuota prevenciniais tikslais, atsižvelgiant į dabartinę smurto plitimo tendenciją Lietuvoje bei siekiant sumažinti smurto apraiškas artimoje aplinkoje. Viktorinos tikslas - informuoti suimtuosius (nuteistuosius) apie teisines smurtinio elgesio pasekmes ir atsakomybę už jų padarymo neišvengiamumą, gerinti suimtųjų (nuteistųjų) mikroklimatą Šiaulių tardymo izoliatoriuje bei skatinti vertinti pagarba bei pasitikėjimu pagrįstus šeiminius santykius, atrasti dialogą su šeimos nariais, mokėti juos išgirsti ir surasti kompromisą.

Tokie užsiėmimai, suimtiesiems ir nuteistiesiems padeda išreikšti savo nuomonę aktualia šeimos santykių tema, padeda mokykis iš kitų patirčių, moko parodyti nuoširdų dėmesį artimiesiems ir išgryninti gyvenimo vertybes.

Informacija atnaujinta 2020 m. birželio 3 d. 10:51

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos