Naujienos

SUIMTŲJŲ IR NUTEISTŲJŲ SIELOVADA RŪPINASI SAVANORIAI

Jau eilę metų Šiaulių tardymo izoliatorių sieja gražūs bendradarbiavimo saitai su Lietuvos veikliųjų žmonių bendrijos (toliau – LVŽB) nariais, su VŠĮ „Malonės namai“ direktoriumi Petru Špinkiu, su Šiaulių šv. apaštalų Petro ir Povilo stačiatikių parapijos šventiku Olegu Štelmanu ir su Šiaulių šv. Jurgio parapijos kunigu vikaru ir Šiaulių tardymo izoliatoriaus kapelionu Vidu Bernardu Sajeta, kuriuos vienija bendra misija - suvienyti visus Kristaus Kūno narius, suteikti galimybę krikščioniškam bendradarbiavimui.

LVŽB tai - tarptautinė krikščioniška organizacija, vienijanti įvairių krikščioniškų konfesijų tikinčius vyrus pasauliečius. Lankydamiesi Šiaulių tardymo izoliatoriuje LVŽB atstovai dovanoja suimtiesiems ir nuteistiesiems dvasingas giesmes, kurios gydo žmonių sielas, dalinasi savo gyvenimo istorijomis ir išgyvenimais, kaip Dievui padedant, pakeitė savo gyvenimą.

Všį „Malonės namai“ direktorius Petras Špinkis – žmogus savanorystei skiriantis labai daug laiko ir atiduodantis dalelę širdies. Susitikimuose su suimtaisiais ir nuteistaisiais dalinasi savo istorija pateikdamas liudijimus apie tai, kaip visa apimanti Dievo meilė, malonė ir jėga pakeitė jo asmeninį gyvenimą, pamoko kaip atrasti savo privalumus ir trūkumus, ir kaip įveikti gyvenimo iššūkius.

Šiaulių šv. apaštalų Petro ir Povilo stačiatikių parapijos šventikas Olegas Štelmanas – ne tik dvasininkas, bet ir įdomus, ne vienu talentu apdovanotas žmogus. Susitikimuose su suimtaisiais ir nuteistaisiais dvasininkas demonstruoja nuoširdų atsidavimą Dievui, atsakingai palaimina kiekvieną dalyvaujantį pamaldose, palinki kasdieniniame gyvenime puoselėti tarpusavio pagarbą, jautrumą artimui, vargstantiems.

Šiaulių tardymo izoliatoriaus suimtieji ir nuteistieji visada tik geriausiais žodžiais atsiliepia apie įstaigos kapelioną V. B. Sajetą. Šis Dievo tarnas negailėdamas nei laiko, nei jėgų išklauso kiekvieną, skleisdamas Dievo žodį, gydo žmonių sielas. Jo dėka sėkmingai vyksta emocinės, dvasinės pagalbos procesas, ugdantis pozityvumo, noru tapti geresniais, nuostatas.

Šiaulių tardymo izoliatoriaus administracija dėkinga visiems šiems kilniems žmonėms - savanoriams už bendradarbiavimo saitus ir tikisi tęsti prasmingą dialogą. Savanoriu neatlygintinos pagalbos dėka suimtųjų ir nuteistųjų resocializacija tampa efektyvesnė, o bendravimas su motyvuotais ir visuomenėje gerbiamais žmonėmis izoliatoriuje laikomus asmenis skatina keisti savo asmeninio gyvenimo prioritetus.

Kaip tapti savanoriu galite sužinoti Šiaulių tardymo izoliatoriaus interneto svetainėje http://www.kalejimudepartamentas.lt/lt/siauliuti/savanoriska-veikla.html .


 

Informacija atnaujinta 2019 m. balandžio 15 d. 16:03

Šiaulių tardymo izoliatorius – rinkis pareigūno profesiją

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos