Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

Šiaulių tardymo izoliatoriuje – Šv. Kalėdų laukimas

Šiaulių tardymo izoliatoriuje įsibėgėja pasirengimas gražiausioms metų šventėms – šv. Kalėdoms. Natūralios eglutės puošia rėžiminio korpuso koridorius, administracijos pastatą. Ūkio aptarnavimo būrio nuteistieji kalėdinę eglę papuošė savo kiemelyje. „Apšerkšnijo, natūraliai papuošta“,- tokiu sumanymu džiaugėsi nuteistieji. Savo rankų darbų dekoracijomis nuteistieji ir suimtieji gražina gyvenamąsias kameras.

Jau tapo tradicija, kad didžioji dalis dekoracijų ir žaislų eglutėms pagaminta nuteistųjų ir suimtųjų rankomis. Dauguma grožybių sukurta iš antrinių žaliavų. Resocializacijos skyriaus viršininkė Ernesta Pauliukaitienė sakė, kad kalėdinės dirbtuvės izoliatoriuje pradėjo veikti dar vasarą. „Nuteistųjų teatro trupė ruošėsi kalėdiniam spektakliui, gamino dekoracijas, dovanėles vaikams. Neskaičiavome, tačiau kalėdinių vaidinimų metu išdalinta tikrai ne mažiau kaip šimtas nuteistųjų gamintų dovanėlių“,- pasakojo pareigūnė. Resocializacijos skyriaus specialistai šventiniam laikotarpiui suplanavę daug švietėjiškų, edukacinių renginių. Kiekvieną ketvirtadienį įstaigos koplyčioje laikomos šv. mišios. Koplyčia dekoruota ne tik stilingu, nuteistųjų kurtu Advento vainiku, ją puošia ir šventiškumo suteikia itin meniška nuteistųjų iki gyvos galvos sukurta kalėdinė instaliacija, atspindinti svajonių gyvenimą: jaukią ramybę, namus, gėrį kuriančius žmones.

Artėjančių švenčių proga pas kalinčiuosius dažniau atvyksta savanoriai, aplanko artimieji. Resocializacijos specialistai teigia, kad nuteistiesiems rodomas nuoširdus dėmesys yra geriausia dovana jiems. Ne kiekvienas pripažins, kad prieš šventes artimųjų dėmesio trūksta labiausiai, tačiau būtent kalėjime dauguma supranta šeimos vertybių svarbą, mokosi kurti džiaugsmą kitiems, stengiasi padėti silpnesniems savanoriaudami.

Kaip ir kasmet, priešventiniu laikotarpiu, kalintieji siunčia daugiau laiškų, savo gamintų dovanėlių artimiesiems, laiškų srautas į izoliatorių taip pat suintensyvėja. Įstaigoje jau yra susiformavę kalėdinės tradicijos, kurių dauguma nekantriai laukia: prieš Kūčias pageidaujančius suimtuosius ir nuteistuosius aplanko dvasininkai ir dovanoja kalėdaičius, pradeda veikti vietinis Kalėdų paštas, kalintieji sulaukia ir simbolinių kalėdinių dovanų – šventėmis kvepiančių vaisių ar kūčiukų.

Daug laisvalaikio kūrybai skiriantiems nuteistiesiems šios Kalėdos ypatingos dar ir tuo, kad jų darbai prieš šventes eksponuojami Šiaulių miesto savivaldybės bibliotekoje ir juos gali įvertinti bibliotekos skaitytojai.

Informacija atnaujinta 2022 m. gruodžio 16 d. 13:53