Naujienos

ŠIAULIŲ TARDYMO IZOLIATORIAUS MEDIKAI ĮVARDIJO REFORMOS PLIUSUS

Šiaulių tardymo izoliatoriaus medikai apie prasidėjusią sveikatos priežiūros tarnybų reformą: „Permainos leis sukurti sistemą, kuri turėtų palengvinti medikų darbą ir pakeisti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę“

Nuo liepos 1 d. dešimt ambulatorines paslaugas teikiančių tarnybų, šiuo metu veikiančių pataisos įstaigose ir tardymo izoliatoriuose reorganizuojamos į atskirą Kalėjimų departamentui pavaldžios Laisvės atėmimo vietų ligoninės skyrių (toliau – LAVL).

Taip bus užtikrinta, kad sveikatos priežiūros specialistai būtų nepavaldūs pataisos įstaigų administracijai - už sveikatos priežiūrą būtų atsakingi medikai, turintys didelę patirtį. Pertvarka siekiama sumažinti vadovaujančių darbuotojų skaičių, užtikrinti racionalų lėšų panaudojimą.

Sveikatos priežiūrai numatytos lėšos bus skiriamos vienai įstaigai, nustatomi vieningi paslaugų kokybės reikalavimai, aprūpinimo vaistais ir medicinos prekėmis tvarka. Jeigu pritrūktų medikamentų vienoje iš įstaigų, dėl lengvesnių perdavimo procedūrų nepanaudotos tam tikro vaisto atsargos pasiektų tuos, kuriems yra tuo metu reikalingos.

Po reorganizacijos kiekvienai įstaigai, kaip atskiram juridiniam vienetui, nereikės papildomai sudaryti sutarčių dėl privalomų tyrimų atlikimo - LAVL veikia laboratorija, atliekanti būtinuosius tyrimus.

Sureguliavus konvojavimo procesus, bus efektyviau organizuojamas pacientų siuntimas specialistų konsultacijoms, pagerės paslaugų prieinamumas.

Dėl objektyvių priežasčių nesant darbe vienos įstaigos gydytojui, atsiranda galimybė komandiruoti į tą įstaigą konsultacijoms kitą specialistą.

Sveikatos priežiūros paslaugos nuteistiesiems bus teikiamos tokia pačia apimti ir lygiu, kokiu ir buvo anksčiau, nes keičiasi tik medikų pavaldumas.

Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktorius Saulius Rajunčius ir Sveikatos priežiūros skyriaus medikai būsimus pokyčius vertina teigiamai, tikimasi, kad bus suformuota vieninga gydymo praktika įkalinimo įstaigose, medikai turės galimybę konsultuotis su šios ligoninės profesionaliais specialistais ir sudaryti pacientui geriausią gydymo planą. Pvz. gydytoja odontologė pastebi, kad po pertvarkos galės daugiau laiko skirti pacientams, nes atsiranda galimybė įdarbinti odontologo padėjėją. Įstaigos medikai mano, kad permainos leis sukurti sistemą, kuri turėtų palengvinti medicinos darbuotojų darbą ir pakeisti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę.

Įgyvendinus darbo reorganizavimo procesą, numatomas lėšų sutaupymas, kurį ketinama skirti medikų darbo užmokesčio didinimui. Šiaulių tardymo izoliatoriaus Sveikatos priežiūros skyriuje yra 14,25 pareigybių. Po reorganizacijos įstaigoje kalinčių asmenų sveikatos priežiūra rūpinsis 10,5 medicinos darbuotojų.

Video reportažas apie įkalinimo įstaigų Sveikatos priežiūros skyrių reformą.

 

Informacija atnaujinta 2019 m. balandžio 15 d. 16:26

Šiaulių tardymo izoliatorius – rinkis pareigūno profesiją

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos