Naujienos

ŠIAULIŲ TARDYMO IZOLIATORIAUS KOMANDĄ PAPILDĖ PATYRĘS KINOLOGAS IR JO AUGINTINIS

2020-12-03

Virginijus Lukošius – Šiaulių tardymo izoliatoriaus kinologas, kartu su tarnybiniu šunimi padedantis Saugumo valdymo skyriaus pareigūnams užkardyti draudžiamų daiktų patekimą į įstaigą, vykdantis kitas ne mažiau svarbias saugumo valdymo funkcijas. V. Lukošius į darbą keliauja ne vienas, o su savo tarnybiniu šunimi. Darbuotojai juokauja, kad kinologui atvykus į darbą, visas dėmesys tenka ne pačiam kinologui, o jo keturkojui draugui, šeimos nariui ir kolegai – Isko Tom Pera.

Isko – dar jaunas, dvejų metų vokiečių aviganių veislės šuo. Virginijus jį parsivežė net iš Slovakijos ir šiuo metu ruošia tarnybai. Nors Isko jau išlaikė paklusnumo egzaminą, dalyvavo parodose, specifiniam darbui Šiaulių tardymo izoliatoriuje, kinologo teigimu, jam dar reikia bent pusmetį mokytis. Šiuo metu Virginijaus tikslas paruošti savo kolegą gebėti atlikti draudžiamų daiktų paieškas, o tinkamai apmokytas Isko gali rasti ne tik narkotikų ar ginklų, bet ir mobiliųjų telefonų ar net pinigų. Kinologas išdavė, kad šuns nosis tokia jautri, jog gali atskirti specifinį rašalą, skirtą pinigams spausdinti, tačiau kiekvienas tarnyboje dirbantis šuo neturėtų būti „visų galų meistras“, todėl ateityje planuojama konkrečiau apibrėžti Isko specializaciją.

Pats V. Lukošius turi net 29 metų kinologo darbo stažą. Jis daug metų dirbo Lietuvos policijoje ir Valstybinės sienos apsaugos tarnyboje, prisidėjo prie didelių kiekių narkotikų paieškos ir išėmimo, nužudymų bylų aplinkybių išaiškinimo, svarbių įkalčių suradimo. Eidamas pareigas policijoje vienu metu Virginijus turėjo du tarnybinius šunis, kurių vienas buvo specializuotas ieškoti narkotikų, o kitas gebėjo rasti paslėptus žmonių lavonus ar kitus nusikalstamos veikos įkalčius. Paklaustas apie pasiekimus ir įvertinimus, kinologas net pasimetė, nes apdovanojimų tiek, kad nė nebandė jų suskaičiuoti. Per ilgus tarnybos metus jis tiek daug kartų dalyvavo kinologų varžybose ir sudėtingose darbinėse operacijose, kad net negali įvardyti, kiek kartų buvo varžybų prizininkas, laimėtojas ar už nuopelnus skatintas pareigūnas.

Iki įsidarbinimo Šiaulių tardymo izoliatoriuje Virginijus jau buvo išėjęs į pensiją kaip pareigūnas, tačiau vis dar užsiėmė kinologo veikla namuose (veisia, treniruoja tarnybai tinkamus šunis, dalyvauja su jais varžybose, parodose, kvalifikaciniuose egzaminuose). Darbas Šiaulių tardymo izoliatoriuje atliekant draudžiamų daiktų paieškas kratų metu Virginijui nėra naujiena, kadangi jis į izoliatorių kaip kinologas pagelbėti saugumo valdymo specialistams atvykdavo dar dirbdamas policijoje. Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas su Šiaulių tardymo izoliatoriumi yra sudarę bendradarbiavimo sutartį ir policijos kinologai su tarnybiniais šunimis pataisos pareigūnams talkina ne taip jau ir retai. Nauja patirtis ir iššūkiai laukia tik Isko, tačiau panašu, kad Virginijus labai juo tiki. Paklausus, kodėl dėl šuniuko vyko net į Slovakiją, kinologas nedvejodamas atsakė: „Nes tokio, kuris man taip patiktų kitur neradau, o pamatęs 8 mėnesių šuniuką Isko supratau, kad tai šuo, kurio aš ieškau“.

V. Lukošiui ir Isko linkime sėkmės pradėjus naują, sudėtingą ir labai prasmingą karjeros etapą.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. gruodžio 3 d. 15:41
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos