Naujienos

SAVANORIAI TALKINA RESOCIALIZACIJOS PROCESUOSE

2019-04-30

Šiaulių tardymo izoliatoriuje vykdomi įkalintų asmenų resocializacijos procesai neatsiejami nuo juose itin aktyviai dalyvaujančių savanorių pagalbos. Savanorių įtaiga, asmeniniai pavyzdžiai ir geranoriškumas - itin stipri motyvacinė priemonė suimtiesiems ir nuteistiesiems keisti požiūrį į gyvenimo vertybes. Savanorystė – tai pati geriausia galimybė padėti kitiems, kartu realizuojant savo gabumus, talentus ir įgyjant naujos patirties ir įgūdžių. Savanoriškoje veikloje dalyvauja įvairaus amžiaus žmonės, kurie laisva valia neatlygintinai skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai. Savanoriai patys sprendžia, kiek laiko gali skirti savanorystei. Tai gali būti pagalba viename renginyje, arba – savanoriška veikla kartą per savaitę, ar net kasdien. „Savanorystė – tai vertingas, prasmingai praleistas laikas, neįkainojama patirtis ir galimybė prisidėti prie saugios, neabejingos artimui, pilietiškos visuomenės kūrimo. Esame dėkingi savanoriams, savo laiką, žinias ir patirtį atiduodantiems kalintiems asmenims“,- sakė Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktorius Saulius Rajunčius.

Savanoriai kartu su Resocializacijos skyriaus specialistais vykdo įvairią veiklą: skaito paskaitas, veda literatūros terapijos būrelį, moko įvairių rankdarbių, organizuoja ir praveda viktorinas, dailės užsiėmimus ir įvairius sporto renginius bei vykdo kitas veiklas. Šiaulių tardymo izoliatorius didžiuojasi savanorėmis Natalija Zablockiene, Lina Vaičiuviene, Lina Janauskiene, Irena Gaidamavičiene, Dovile Naudžiūniene, Viktorija Vasilikaite, kurios aktyviai prisideda prie sumintųjų ir nuteistųjų resocializacijos programų vykdymo. Ne vienerius metus įstaigoje savanoriaujantis Adolfas Juodraitis itin laukiamas svečias, o jo organizuojamas veiklas kalintieji itin aktyviai lanko. Adolfas Juodraitis už aktyvią savanorišką veiklą bausmių sistemos 100-ečio proga šių metų vasario mėn. buvo apdovanotas Teisingumo ministro padėkos raštu.

Norint tapti savanoriu būtina sąlyga: asmuo turi būti apsisprendęs skirti savo laiką visuomenei ir jos reikmėms, nesitikint jokio piniginio atlygio. Tad jeigu apsisprendėte tapti savanoriais, padėti ugdyti suimtuosius ir nuteistuosius, kad jie atlikę bausmę savo gyvenimo tikslų siektų teisėtais būdais ir priemonėmis, užsukite į Šiaulių tardymo izoliatoriaus interneto svetainę, kurioje rasite visą savanoriams aktualią informaciją.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. gegužės 2 d. 08:27
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos