Naujienos

REBEFINGAS PASKATINO GYVENIMO KOKYBĖS POKYČIAMS

2019-10-10

Spalio 9 dieną Šiaulių tardymo izoliatoriaus dinaminės priežiūros gyvenamosiose kamerose laikomi suimtieji turėtų prisiminti kaip dieną, kuri suteikė galimybę pažvelgti į save patį kitaip ir surasti atspirties tašką naujam požiūriui.

Suimtieji, kaip ir dauguma iš mūsų, patekę į nemalonią padėtį, ima nervintis, o nemalonius išgyvenimus yra linkę paslėpti giliai viduje. Taip lašas po lašo organizme prisikaupia neigiamos energijos. Visgi šio nemalonaus balasto galima atsikratyti. Ir nesunkiai – tereikia išmokti taisyklingai kvėpuoti.

Šiaulių tardymo izoliatoriaus savanoris Remigijus Janeliūnas – asmenybė, nepaliekanti abejingų, savo atvirumu ir nenusakoma energija pavergianti daugelio žmonių širdis, pakreipianti jų gyvenimus tam tikra linkme. Grupinių ir asmeninių treniruočių treneris, besidomintis sveika gyvensena, sąmoningumu, lyderio ugdymo principais, neaplenkė ir tardymo izoliatoriuje laikomų asmenų, kurie su didžiuliu susidomėjimu apsilankė jo organizuotame taisyklingo kvėpavimo (rebefingo) užsiėmime.

Sąmoningas energinis kvėpavimas arba kitaip - rebefingas yra nepaprastai veiksminga kvėpavimo technika. Ją pasitelkęs kiekvienas gali susidoroti tiek su fiziniais, tiek su emociniais iššūkiais. Be to, ji tinka visiems, nepaisant nei fizinės būklės, nei amžiaus. Juk kvėpuojame visi, tik... ne visi vienodai. Kvėpavimas priklauso nuo vidinės būsenos.

R. Janeliūnas suimtiesiems papasakojo, kad rebefingo metu žmones užplūsta įvairūs jausmai: su iškvėpimu paleisdami negatyvius išgyvenimus, susikaupusią įtampą, kartais jie ir verkia, ir šaukia... Svarbiausia, neslopinti natūraliai kylančių emocijų, išlieti jas laisvai. Tai natūralu ir normalu. Taisyklingai kvėpuodami pabudiname savyje daug jaudinančių patyrimų, kuriuos, deja, buvome užgniaužę. Tai, kas skausminga, turime sąmoningai „paleisti“. Sąmoningumas juk yra ne kažką pamiršti, o prisiminti. Rebefingas kaip tik ir skatina gebėjimą prisiminti. O kai „paleidžiame“ nemalonių išgyvenimų pojūčius, kitą kartą, juos prisiminę, jau nereaguojame taip jautriai. Kai nuoširdžiai ir atvirai imame žiūrėti į savo baimes, skausmą, pyktį, nusivylimus, liūdesį, jau elgiamės sąmoningai ir taip sau tik padedame.

Suimtieji džiaugėsi turėję galimybę išbandyti jiems neįprastą ir dar neatrastą savęs pažinimo formą. Tik pasibaigus šios terapijos seansui, jie jau domėjosi apie sekančius užsiėmimus bei dėkojo treneriui už skirtą jiems laiką. Nors ir turintis begalę veiklų, treneris neatmetė galimybės, kad dar ne kartą apsilankys mūsų įstaigoje ir toliau skleis žinią, kuri gali būti naudinga žmonėms.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. spalio 10 d. 10:25
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos