Naujienos

PROF. A. JUODRAIČIO PSICHOLOGIJOS KURSAS NUTEISTIESIEMS

2018-10-25

Šiaulių tardymo izoliatoriaus ūkio aptarnavimo būryje bausmę atliekantys nuteistieji turėjo galimybę analizuoti savo elgesio pokyčius.

Š. m. balandžio – spalio mėn. profesorius, socialinių mokslų (psichologijos) daktaras Adolfas Juodraitis, tiriantis delinkventinio elgesio raišką provokuojančius veiksnius ir resocializacijos modelius, skaitė nuteistiesiems 26 val. psichologijos kursą „Asmenybės funkcionavimas visuomenėje: aktyvaus elgesio ir (re)socializacijos procesų sąveikos ypatumai“, verčiantį juos susimąstyti apie savo elgesį ir gebėjimą tinkamai veikti individualiai ir tinkamai sąveikauti su aplinkiniais bei prisidėti prie socialinių ryšių kūrimo ir stiprinimo, kas iš esmės reiškia adaptyvų nuteistojo funkcionavimą.

Paskaitų metu buvo nagrinėjamos tokios temos kaip asmenybės raida kintančių santykių ir vertybių sistemoje, buvo aptariama šeimos tema, kaip adaptacijos ir socializacijos procesų veiksmingumo faktorius ir santykių problemos bei šeimos kaip esminio įkalinto (ir atlikusio bausmę) asmens reintegracijos ir resocializacijos veiksnys.

Profesorius pasidžiaugė, kad nuteistieji laukdavo jo paskaitų, visų užsiėmimų metu nuteistieji buvo labai aktyvus, noriai diskutuodavo ir reikšdavo savo nuomonę, bei išsakė viltį, kad įgytos žinios ir gebėjimas analizuoti ir keisti savo elgesį pravers jiems ateityje.

 
 
Informacija atnaujinta 2018 m. gruodžio 19 d. 13:04
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos