Naujienos

ŠTANGOS SPAUDIMO ČEMPIONAS PATAISOS PAREIGŪNAS SPORTINE PATIRTIMI DALIJASI SU NUTEISTAISIAIS

Šiaulių tardymo izoliatoriaus Saugumo valdymo skyriaus specialistas Linas Palivonas neseniai tapęs Lietuvos klasikinio štangos spaudimo čempionu Open  amžiaus grupėje, sutiko pamokyti ir pakonsultuoti teisingai sportuoti ir Šiaulių tardymo izoliatoriuje kalinčius vyrus, netgi padėjo organizuoti varžybas.

Nuteistieji dabar turi daugiau galimybių užsiimti sportu lauke. Todėl Resocializacijos skyriaus specialistės, pasikvietusios pasaulio vicečempioną ir daugkartinį Lietuvos štangos spaudimo čempioną tardymo izoliatoriaus pareigūną Liną Palivoną šią savaitę suorganizavimo „CrossFit“ varžybas kalėjimo režimu bausmę atliekantiems nuteistiesiems.

CrossFit“, kaip treniruočių metodologija, daug kam atrodo per daug sudėtinga, dėl pratimų, kurie atrodo pakankamai sunkūs ar net pavojingi. Taip pat „CrossFit“ treniruotės dažnai kritikuojamos dėl didelės traumų rizikos.

„Pradedantiesiems pasiūlėme išbandyti supaprastintą „CrossFit“ versiją, dalyvavusieji stengėsi įveikti visus iššūkius, ugdė savo ištvermę ir stiprino sveikatą“, - sakė „CrossFit“ treneriu nuteistiesiems trumpam tapęs garsus sportininkas ir pareigūnas.

Nuteistieji savo jėgas išbandė palengvintoje „Crossfit“ varžybų versijoje – keldami 26 kg svarmenį, darydami atsispaudimus nuo grindinio ir prisitraukimus.

Resocializacijos specialistės pažymi, kad sportinė veikla teigiamai veikia įkalintų žmonių nervų sistemą, stiprina imunitetą, stimuliuoja protinę veiklą, padeda priimti tinkamus sprendimus, mažinti įtampą bei agresiją. Įsibėgėjus šiltajam orų sezonui, sportinių užsiėmimų suimtiesiems ir nuteistiesiems lauke tik daugės, o ir norinčiųjų juose dalyvauti gretos vis auga.

 

Informacija atnaujinta 2022 m. balandžio 29 d. 09:55

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?