Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

PADĖKOS UŽ KALINČIŲJŲ PAGAMINTUS KNYGŲ NAMELIUS

2021-09-10

Tai, kad stipri socialinė partnerystė kartais gimsta visiškai netikėtai, rodo Šiaulių tardymo izoliatoriaus sėkmingo bendradarbiavimo su Šiaulių miesto savivaldybės viešąja biblioteka pavyzdys. Viskas prasidėjo, kai šalia izoliatoriaus pastato buvo pastatytas ūkio aptarnavimo būrio nuteistųjų sumeistrautas namelis knygoms. Jis tapo ne tik izoliatoriaus kaimynų traukos centru. Originalia ir bendruomeniškumą skatinančia knygų dalijimosi platforma susidomėjo Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. „Bibliotekos darbuotojai negailėjo gražių žodžių kalinčiųjų sukurtam knygų nameliui ir klausė, ar galėtume pagaminti jų daugiau. Tai buvo partnerystės pradžia. Šiandien prie kelių miesto viešosios bibliotekos filialų galite pamatyti mūsų nuteistųjų pagamintus dailius knygų namelius“,- apie prasmingos partnerystės pradžią pasakojo įstaigos Resocializacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jorūnė Ramoškaitė.

Visai neseniai izoliatorių pasiekė bibliotekos padėkos už bendradarbiavimą kuriant ir gaminant knygų namelius. Bibliotekininkų padėka skirta ir nuteistajam, kuris savo darbu bei idėjomis bene labiausiai prisidėjo kurdamas jaukiais Šiaulių miesto akcentais tapusius knygų namelius. „Ši partnerystė – prasminga bei naudinga tiek kalintiesiems, tiek Šiauliams. Nuteistieji noriai įsitraukia į namelių gamybos procesą, dirba atsakingai, nes žino, kad knygų nameliai puoš miestą. Biblioteka dovanoja knygų arba paskolina skaitymui populiariausią literatūrą, kas skaitymu užkrečia vis daugiau suimtųjų ir nuteistųjų“,- sakė izoliatoriaus direktoriaus pavaduotojas Almantas Pranskūnas.

 
 
Informacija atnaujinta 2021 m. rugsėjo 10 d. 11:15
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?