Naujienos

KNYGŲ NAMELIS – KALINČIŲJŲ TILTAS Į VISUOMENĘ IR TEIGIAMUS POKYČIUS

2019-09-24

Šiandien šalia Šiaulių tardymo izoliatoriaus duris atvėrė Knygų namelis. Jį, padedami įstaigos darbuotojų, savo rankomis pagamino Ūkio aptarnavimo būrio nuteistieji: jie projektavo namelį, patys sprendė, kaip jis turėt atrodyti, iš vytelių pynė jo karkasą ir stogą. „Knygų namelis – išskirtinis, tokio dar niekur nematėm ir puikiai dera prie įstaigos pastato“,- nuteistųjų darbo rezultatais džiaugėsi į Knygų namelio atidarymą susirinkę Šiaulių tardymo izoliatoriaus vadovai, pareigūnai, darbuotojai, nuteistieji, miesto žiniasklaidos atstovai. Naują statinį šalia izoliatoriaus su džiugia nuostaba nužvelgė atsitiktiniai praeiviai.

Knygų namelis šalia įstaigos atsirado Lietuvos pataisos įstaigoms paskelbus iniciatyvą „Knyga, išlaisvinanti iš minčių kalėjimo“, kurios metu kvietėme visuomenę rekomenduoti nuteistiesiems knygas, galinčias padėti keisti požiūrį į gyvenimą, Rekomenduota virš 100 knygų, kurios, Jūsų nuomone, plečia požiūrio ribas, padeda atrasti naujas galimybes keisti požiūrį į gyvenimą: Joseph Murphy „Jūsų pasąmonės galia“, Eckhart Tolle „Naujoji žemė“, Byron Katie „Mylėk tai, kas yra“, Robin Sharma „Kas verks, kai tu mirsi“, „Nebijok gyventi“, Joe Rubino „Atgauk pasitikėjimą savimi“, Gary Chapman „Penkios atsiprašymo kalbos“, Dale Carnegie „5 dalykai, kuriuos būtina mokėti žmonėms“, Martynas Driukas „Nuo gaujų iki šventųjų“, „Laisvės kaina. Alcheminės kelionės“ – tai tik keletas knygų iš gausaus sąrašo.  

Knygų namelyje šalia Šiaulių tardymo izoliatoriaus yra ne visos iš rekomenduojamų knygų sąrašo, tačiau įstaigos direktorius Saulius Rajunčius pažymėjo, kad kiekviena knyga ją perskaičiusį žmogų gali įkvėpti pozityviems pokyčiams, padėti atsakyti į svarbius egzistencinius klausimus, tad visos Knygų namelyje esančios knygos – naudingos ir suteikiančios naujų, pozityvių minčių. Kuklioje ir jaukioje Knygų namelio atidarymo ceremonijoje susirinkusieji linkėjo vieni kitiems atrasti skaitymo džiaugsmą, dalintis knygomis. Direktoriaus pavaduotoja Rasa Šošič teigė, kad Knygų namelio durys atviros visiems šiauliečiams: „Ruduo – puikus metas skaityti, nudirbti darbai, mažiau žmonės keliauja. Manau mūsų Knygų namelis duris atvėrė pačiu laiku. Viliuosi, kad mums kartu su kaimynais, šiauliečių bendruomene pavyks plėtoti namelio veiklą: ne tik dalintis knygomis, bet ir organizuoti jų aptarimus, literatūrinius renginius“. Kol kas galimybę skaityti Knygų namelyje esančias knygas turės Ūkio aptarnavimo būrio nuteistieji ir kalintieji iki gyvos galvos, tačiau skaitytojų ratą įstaigoje ketinama plėsti. „Manome, kad knyga atvers kelią į glaudesnį mūsų įstaigos bendradarbiavimą su miesto bendruomene ir paskatins kalinčiuosius pozityviems pokyčiams“,- sakė izoliatoriaus vadovybė.

Tai, kad miestiečiai Knygų namelį jau laiko neatsiejama miesto visuomeninio gyvenimo dalimi, parodo ir tai, kad pirmosios knygos jame atsirado vos tik namelį pastačius, nė nesulaukus oficialaus atidarymo. Ir jas ten anksti rytą padėjo ne įstaigos darbuotojai, o artimiausi izoliatoriaus kaimynai. Ačiū jiems už bendrystę. Kviečiame visus praverti Šiaulių tardymo izoliatoriaus Knygų namelio duris – atraskite knygą sau, pasiūlykite ją kitiems.


 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. rugsėjo 24 d. 16:05
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos