Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

Kalinčiųjų viltis slapta naudotis telefonais daužo pataisos pareigūnai

Šiaulių tardymo izoliatoriaus Saugumo valdymo skyriaus pareigūnai, bendradarbiaudami su Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnais, praėjusią savaitę didino neplanuotų kratų skaičių, o jų metu pačiose netikėčiausiose vietose aptiko ir paėmė kalinčiųjų bandytus slėpti mobiliuosius telefonus.

Rugsėjo 13 d. suimtasis mobilaus ryšio telefoną „ L8 STAR“ su SIM kortele „Ežys“ laikė „arčiau kūno“ – už kelnių juosmens, tačiau specialios įrangos pagalba net tokia intymi slėptuvė buvo atskleista.

Rugsėjo 14 d. Saugumo valdymo skyriaus pareigūnams atliekant suimtojo asmens dalinę kratą mobilaus ryšio telefonas „ L8 STAR“ su SIM kortele„ Ežys“ aptiktas ne ką mažiau pikantiškoje vietoje - vyriškio apatinėse kelnaitėse.

Rugsėjo 16 d., apžiūrėdamas gyvenamąją kamerą, pareigūnas pastebėjo ir paėmė už grotų paslėptą mobilaus ryšio telefoną „L8STAR“ su SIM kortele „EŽYS“. Tą pačią dieną Saugumo valdymo skyriaus jaunesnieji specialistai atliko neplaninę kratą suimtojo asmens asmeniniuose daiktuose, kurie saugomi sandėlyje. Peržiūrint daiktus specialia įranga, elektrinio virdulio viduje buvo rasta ir paimta du mobiliojo ryšio telefonai „L8STAR“ be SIM kortelių.

Aktyvūs pareigūnų veiksmai siekiant užkardyti naudojimąsi draudžiamais daiktais izoliatoriuje vyko ir savaitgalį. Rugsėjo 17 d. neplaninės kratos metu gyvenamojoje kameroje ant viršutinio gulto buvo rastas ir paimtas mobilaus ryšio telefonas „L8STAR“ su 2 SIM kortelėmis ir pakrovimo laidu.

Kratos ir draudžiamų daiktų poėmiai fiksuoti vaizdo registratoriumi.

Visi rasti telefonai – itin maži, tačiau tik potencialiems pažeidėjams atrodo, kad juos lengva paslėpti nuo pareigūnų akių.

Saugumo valdymo skyriaus specialistai pažymi, kad siekis užkardyti naudojimąsi draudžiamais daiktais yra vienas iš esminių saugumo valdymo prioritetų, tad neplaninės patikros, apžiūros, kratos taps vis intensyvesnės. Tikslui pasiekti naudojama vis daugiau šiuolaikiškų techninių priemonių, pasitelkiami specialiųjų žinių turintys, patyrę Kalėjimo departamento ir įstaigos pareigūnai. Tikimasi, kad nuoseklus ir sutelktas darbas surandant ir paimant draudžiamus daiktus, teisinės pasekmės bandantiems jais disponuoti ženkliai sumažins suimtųjų ir nuteistųjų norą laužyti izoliatoriaus taisykles.

 

Informacija atnaujinta 2022 m. rugsėjo 19 d. 13:57

Alternatyvi bausmė

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?