Naujienos

KALINČIAS MOTERIS MOKĖ JAUSMUS IŠSAKYTI EILĖMIS

2019-03-21

Šiuolaikiniame pasaulyje poezija taip pat būtina, kaip scenai muzika ir šviesa. 2000 metais UNESCO paskelbė kovo 21-ąją Pasauline poezijos diena. Šiai dienai paminėti š. m. kovo 19 d. Šiaulių tardymo izoliatoriaus Resocializacijos skyriaus specialistė Sonata Stugienė kartu su savanorišką darbą Šiaulių tardymo izoliatoriuje atliekančia Šiaulių artrito draugijos „ARTIS“ pirmininke Irena Gaidamavičiene suorganizavo poezijos valandėlę kalinčioms moterims.

Susirinkusios į būrį moterys skaitė savo ir kitų autorių sukurtas eiles apie svajones, jausmus, meilę ir neapykantą, apmaudą ir ilgesį. Vienas poezijos terapijos tikslų – padėti žmogui susitikti su pačiu savimi, nes eilėraščio lyrinis subjektas turi patirčių, kurios gali būti artimos jos skaitytojui. Bandymas savo mintis išsakyti eilėmis, jas perskaityti garsiai padeda suvokti savo emocijas, jausmus, norus, siekti prasmingesnės gyvenimo kokybės.

Poezijos skaitytojos stengėsi atskleisti skaitomo kūrinio prasmę ir grožį ne tik balso intonacija, bet ir gestais. Iš jų širdies išplaukiančios eilės buvo įvertintos plojimais. Moterys pasidžiaugė galimybe pasidalinti savo kūryba, negailėjo gražių žodžių kitų kurtoms eilėms ir pripažino, kad poezija yra vaistas, padedantis išgryninti savo jausmus bei emocijas.

Į kalinčių asmenų resocializacijos procesą aktyviai įsijungia visuomenė. Savanoriai – vis dažnesni svečiai Šiaulių tardymo izoliatoriuje, o jų pasiūlyti edukaciniai užsiėmimai prisideda prie kalinčiųjų integracijos į visuomenę.

Visą informaciją apie tai, kaip prisidėti prie Šiaulių tardymo izoliatoriaus pareigūnams talkinančių savanorių komandos rasite įstaigos interneto puslapio skiltyje “Savanoriška veikla“.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. kovo 21 d. 10:47
 

Šiaulių tardymo izoliatorius – rinkis pareigūno profesiją

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos