Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

Izoliatoriaus darbuotojų ir nuteistųjų dovanos – sutrikusio intelekto žmonėms

Gruodžio 2 d. Šiaulių tardymo izoliatoriaus atstovai vyko į Šiaulių rajone, Kuršėnuose įsikūrusį dienos centrą sutrikusio intelekto asmenims. Būtent šio centro lankytojams atiteko per Pyragų dieną izoliatoriaus darbuotojų suaukotos lėšos.

„Su džiaugsmu ir geriausiais linkėjimais dovanojame mūsų darbuotojų suaukotas lėšas. Tikime, kad gerumas užkrečiamas, o žmonės, patyrę kitų rūpestį, jautrumą, atleidimą kurs geresnį pasaulį mums visiems.“,- centro direktorei Virginijai Norvaišienei įteikdama dovaną linkėjo izoliatoriaus vyresnioji patarėja Rasa Šošič. Dovanų centro lankytojams įdėjo ir ūkio aptarnavimo būrio nuteistieji. Jie pagamino kalėdinių dekoracijų, perdavė pačių „išleistą“ įspūdingo dydžio Kalėdų senelio knygą su ranka pieštais žiemiškais paveikslais ir užduotimis.

V. Norvaišienė ir jos komanda nuoširdžiai džiaugėsi netikėtomis dovanomis. Ji ilgai ir nuoširdžiai galėtų pasakoti apie kiekvieną centro lankytoją ir džiaugsmą, kai jam pavyksta pasiekti tai, kas galbūt nepavyko padaryti namuose. „Čia jie tobulėja, išmoksta naujų dalykų. Džiaugiamės kiekvienu lankytojų pasiekimu, nes tai visų mūsų pergalė. Ir jūsų apsilankymas, dovanos suteiks daug džiaugsmo mūsų mažai bendruomenei, viską panaudosime prasmingai“,- sakė centro vadovė.

Direktorė su komanda izoliatoriaus atstovus pakvietė apžiūrėti jaukų ir Advento dekoracijomis išdabintą centrą. Jo lankytojai, padedami specialistų, piešė, kūrė aplikacijas, džiaugėsi apsilankiusiais svečiais. Darbuotojai parodė filmą apie centro gyvavimo pirmąjį dešimtmetį. Jame svarbiausi vaidmenys patikėti centro lankytojams. Aktoriai su užduotimis susitvarkė puikiai. Socialinės darbuotojos dalijosi patirtimi apie darbo su sutrikusio intelekto žmonėmis specifiką, metodikas, padedančias geriau suprasti čia ugdomus žmones, kokybiškiau jiems padėti.

„Tikrai turime ko pasimokyti iš šio centro, atradau dalykų, puikiai pritaikomų ir mūsų darbe.“- sakė Resocializacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jorūnė Ramoškaitė. Resocializacijos skyriui laikinai vadovaujantis Aleksandras Molčanovas ir šio skyriaus patarėjas Gintaras Valentukonis domėjosi dar nematytomis rankdarbių technikomis, kurias galima pasiūlyti rankdarbius kuriantiems nuteistiesiems. Tikimąsi, kad bendradarbiavimas su dienos centru gali tapti dar viena sėkminga socialinės partnerystės istorija, stiprinančia socialinę atskirtį patiriančių žmonių integraciją į visuomenę.

Centrą darbo dienomis gali lankyti 25 sutrikusio intelekto asmenys. Įstaigoje dirbantys socialiniai darbuotojai, jų padėjėjai, užimtumo specialistai, pagalbiniai darbuotojai stengiasi negalę turintiems žmonėms suteikti visą spektrą jų gyvenimo kokybę gerinančių paslaugų.

Informacija atnaujinta 2022 m. gruodžio 5 d. 14:00