Naujienos

ĮSTAIGOS BIBLIOTEKAI – ŠIAULIETĖS DOVANA

Visai neseniai Šiaulių tardymo izoliatoriaus bibliotekos fondus papildė vertingi literatūros klasikos leidiniai. Savo šeimos knygas įstaigai padovanojo šiaulietė Audronė Neimantaitė Audronė paminėjo, kad šios knygos jai brangios kaip šeimos relikvija, nes knygas pirko jos tėvelis. Kai kurios knygos išleistos praėjusio amžiaus penktajame dešimtmetyje, tačiau A. Neimantaitės tėtis knygas labai brangino, jas kruopščiai prižiūrėjo, knygrišykloje keitė jų viršelius. „Tėvelis labai mėgo skaityti, kaupė, saugojo ir tausojo knygas. Jam mirus, dalis knygų tapo nereikalingos arba, paprasčiausiai, neatsirado joms vietos, todėl nusprendžiau šias knygas padovanoti, kad ir toliau jos neštų gėrį kitiems žmonėms“- sakė A. Neimantaitė.

Mintis perduoti knygas būtent Šiaulių tardymo izoliatoriui Audronei kilo po to, kai ji praėjusių metų gruodžio mėnesį apsilankė įstaigoje darbo pokalbiui. „Dėl darbo mūsų lūkesčiai nesutapo, tačiau supratau, kad galiu kažką gero įstaigai padaryti ir nedirbdama joje“,- pasakojo A. Neimantaitė. Šiaulių tardymo izoliatoriaus vadovybė nuoširdžiai padėkojo Audronei už suteiktą paramą, taip pat už išsakytas originalias idėjas, kurias bus galima panaudoti praktiniame darbe organizuojant suimtųjų ir nuteistųjų laisvalaikį. „Jeigu nors vienas suimtasis ar nuteistasis, perskaitęs Jūsų dovanotą knygą, iš jos pasisems noro keisti savo gyvenimą, tai jau galime sakyti, kad vieną žmogų išgelbėjote. Yra sakoma: išgelbėjai žmogų - išgelbėjai pasaulį. Ačiū Jums už tai, kad atnešėte pozityvumo ir daugiau gėrio į mūsų įstaigą“,- šiaulietei padėkojo Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktorius Saulius Rajunčius.

A. Neimantaitė lankėsi Šiaulių tardymo izoliatoriaus muziejuje. Šiaulietei didžiausią įspūdį paliko įstaigos pareigūnų sporto varžybose iškovotų apdovanojimų kolekcija. Ji užsiminė, kad dovanotos knygos – ne vienkartinė paramos akcija. Šiaulietė turi ir daugiau minčių, kaip galėtų prisidėti prie Šiaulių tardymo izoliatoriuje laikomų asmenų resocializacijos.

Šiaulių tardymo izoliatorius dėkoja ne tik šiaulietei Audronei Neimantaitei už įstaigos bibliotekai padovanotas knygas, bet ir Valstybinės miškų urėdijos Radviliškio padaliniui, kuris dovanojo eglių šakų ir prieš Kalėdas padėjo įstaigoje sukurti šventinę nuotaiką. Nuoširdžiausia padėka nuolatiniams rėmėjams VšĮ „Humana people to people Baltic“, kuri dovanoja drabužius ir avalynę izoliatoriuje laikomų asmenų poreikiams.

Parama Šiaulių tardymo izoliatorių pasiekia ne taip jau ir dažnai, nes visuomenėje egzistuoja per ilgus metus susiformavę stereotipai apie įkalimo įstaigose laikomus asmenis, tačiau nuo mūsų visų priklauso nuteistojo parengimas tolesniam gyvenimui laisvėje ir jo integracija į visuomenę.

Informacija atnaujinta 2019 m. kovo 21 d. 07:52

Šiaulių tardymo izoliatorius – rinkis pareigūno profesiją

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos