Naujienos

INDIVIDUALI KŪRYBINĖ VEIKLA ĮTRAUKIA VIS DAUGIAU NUTEISTŲJŲ

2019-04-29

Resocializacijos skyrius nuo įkalinimo sistemos raidos pradžios atliko svarbų vaidmenį nuteistųjų kalinimo procese. Nuteistojo asmenybės individualumas bausmių vykdymo proceso plotmėje neatsiejamai susijęs su pastarojo grąžinimo į visuomenę veiklos etapais: adaptacija, resocializacija, reintegracija į normalią socialinę aplinką.

Prasmingai įkalinimo įstaigoje praleistas laikas prisideda prie sėkmingo reintegracijos proceso. Šiaulių tardymo izoliatoriaus ūkio aptarnavimo būrio nuteistieji turi galimybę laisvu nuo darbo metu užsiimti individualia kūrybine veikla: metalo ar medžio apdirbimo ir gaminių iš jų kūrimo, gamybos bei pynimo iš vytelių darbais.

Vienam iš Šiaulių tardymo izoliatoriaus ūkio aptarnavimo būrio nuteistųjų bausmę tenka atlikti nebe pirmą kartą. Vyriškis puikiai įvaldė pynimo iš vytelių amatą ir dabar jo moko kitus nuteistuosius. Šiaulių tardymo izoliatoriaus nuteistųjų nupinti dekoratyvūs darbai puošia įstaigą per svarbiausias metų šventes, o šiais metais netgi buvo panaudoti kuriant Šiaulių tardymo izoliatoriaus velykinį atviruką. Individuali kūrybinė veikla prisideda prie nuteistųjų užimtumo, padeda formuoti jų kūrybinius ir darbinius įgūdžius. Nuteistųjų kultūrinio ir meninio ugdymo programoje dalyvaujantieji nuteistieji – labiau motyvuoti ir tiki, kad įgytos žinios bei įgūdžiai jiems padės išėjus į laisvę greičiau integruotis į darbo rinką ar net susikurti sau darbo vietą. Norinčiųjų dalyvauti kūrybinėje veikloje vis daugėja, o geras pavyzdys – užkrečiamas: nuteistieji su užsidegimu moko likimo draugus pinti iš vytelių, gaminti gaminius iš metalo ar medžio. Motyvaciją didina ir tai, kad nuteistųjų darbus įvertina ir Šiaulių miesto bendruomenė Visai neseniai inkilų konkurse Šiaulių tardymo izoliatoriaus nuteistųjų pagamintas inkilas laimėjo meistriškiausiai pagaminto inkilo apdovanojimą.


 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. balandžio 29 d. 15:22
 

Šiaulių tardymo izoliatorius – rinkis pareigūno profesiją

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos