Kontaktai

Trakų g. 10, LT-76286 Šiauliai

Tel. +370 41 430921

Faks. +370 41 430936

El. paštas: administracija@siauliuti.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama

 

 

            Atverti interaktyvų žemėlapį

 

Naujienos

Elgesio pokyčių siekia vis daugiau nuteistųjų

Jau keletą metų Šiaulių tardymo izoliatoriuje vykdoma elgesio pataisos programa Elgesys-Pokalbis-Pasikeitimas (EPP). Ši programa kalintiesiems padeda įsigilinti į asmeninių savybių privalumus ir trūkumus, ieškoti problemiško elgesio alternatyvos. Padedant resocializacijos specialistams ir socialiniams darbuotojams kiekvienam programos dalyviui sudaromas individualus elgesio pokyčių planas, padedantis nuosekliai dirbti keičiant savo elgesį.

Šią programą vykdanti resocializacijos specialistė Sonata Stugienė pažymėjo, kad norinčiųjų dalyvauti joje ir pradėti prasmingus elgesio pokyčius daugėja. „Šiais metais per pirmą pusmetį EPP programoje dalyvavo 10 asmenų. Tačiau antrajame pusmetyje norą dalyvauti elgesio pasikeitimo programoje pareiškė jau virš 30 kalinčiųjų.“,- sakė specialistė. Pareigūnė pastebi, kad programa – itin motyvuojanti prasmingiems pokyčiams ir net didžiausi skeptikai pakeičia savo nuomonę bei rimtai įsitraukia į savianalizę. „Dar ir dabar keletui asmenų yra vykdoma EPP programa, kiti smalsauja, kas tai per programa, kada bus galima dalyvauti. Galime tik pasidžiaugti, kad įkalinimo įstaigoje kalintys asmenys pasinaudoja jiems siūlomomis priemonėmis atsikratyti pykčio, siekia išmokti jį valdyti. Tai geras pokytis, kuris gali sumažinti norą nusikalsti dar kartą.“,- teigė S. Stugienė.    

Elgesio pataisos programa „Elgesys-pokalbis-pasikeitimas“ sėkmingai taikoma tokiose šalyse kaip Švedija ir Australija, Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo sistemoje pradėta taikyti nuo 2005 metų. Programos tikslas – suteikti programos dalyviui galimybę išnagrinėti savo situaciją, padidinti tikimybę, kad nuteistasis apsispręstų keistis, paskatinti jį dalyvauti pataisos procese, siekti pakartotinio nusikalstamumo mažinimo.

Šiais bei kitais metais Šiaulių tardymo izoliatoriaus įkalintiems asmenims bus galimybė dalyvauti ir dar kitose intervencinių priemonių nusikalstamo elgesio rizikai mažinti programose. Viena naujausių - nuo priklausomybių kenčiantiems asmenims. Programa, skirta piktnaudžiaujantiems psichoaktyviomis medžiagomis. Jos tikslas – prisidėti prie pokyčių ugdant tikėjimą valdyti savo gyvenimą ir motyvuojant keisti psichoaktyvių medžiagų vartojimo įpročius.

Informacija atnaujinta 2022 m. gruodžio 16 d. 11:06