Naujienos

„DULKĖTI VEIDRODŽIAI“ ATVĖRĖ VARTUS Į SAVĘS PAŽINIMĄ

2020-12-07

Antrąjį advento savaitgalį Šiaulių tardymo izoliatoriuje vyko karantino rutiną praskaidrinę teatro vakarai. Suimtieji ir nuteistieji turėjo išskirtinę galimybę – pasimėgauti spektakliu. Dovana išties neeilinė, nes Kauno miesto kamerinis teatras, su kuriuo bendradarbiauja įstaiga, spektaklį statė ir dovanojo būtent izoliatoriuje kalintiems suimtiesiems ir nuteistiesiems. Spektaklis buvo rodomas nuotoliniu būdu, tačiau tai nė kiek nesumažino jo emocinio svorio ir žiūrovų gebėjimo išgirsti ne tik aktoriaus žodžius, bet ir jo sielos kalbą.

„Dulkėti veidrodžiai“ – tai jauno aktoriaus Raimondo Klezio debiutinė pjesė, skirta vienam aktoriui, kurią Ievos Jackevičiūtės režisuotame mono spektaklyje jis pats ir atlieka, sukurdamas per dešimt skirtingų, spalvingų vaidmenų. Pjesėje atskleidžiama nemeilės tema. Čia gausu autobiografinių motyvų, kuriais remdamasis autorius pasakoja apie provincijoje gyvenančių jaunų žmonių mėginimą pabėgti nuo monotoniškos rutinos, vartojant svaigalus, bei viso to skaudžias pasekmes.

Spektaklis dėl savo specifinės tematikos iš Kultūros tarybos yra gavęs paskatinimą jo sklaidai Lietuvos įkalinimo įstaigose. Karantino režimas neleido kūrybinei trupei atvykti, tačiau nufilmuotą spektaklį televizijos ekrane turėjo galimybę pažiūrėti nemaža dalis kalinčiųjų.

Resocializacijos skyriaus vyresnioji specialistė einanti Resocializacijos skyriaus vyriausiojo specialisto pareigas Jorūnė Ramoškaitė pažymėjo, kad spektaklio premjera tapo ištisu premjerų savaitgaliu, mat į premjerą rinkosi nedidelės grupelės – tik toje pačioje kameroje kalintys asmenys, tad ir spektaklį teko rodyti daugybę kartų. „Spektaklis savo aktualumu, problematika – pačiu laiku. Puikus metas stabtelėti, pažiūrėti į save ir pagalvoti, kas svarbiausia ir dėl ko verta stengtis“, – sakė J. Ramoškaitė.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. gruodžio 8 d. 07:48
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos