Naujienos

ATLIKUSIUS BAUSMĘ IŠ ŠIAULIŲ TARDYMO IZOLIATORIAUS Į LAISVĘ PALYDĖS SOCIALINIS DARBUOTOJAS

Prie Šiaulių tardymo izoliatoriaus Resocializacijos skyriaus komandos šią savaitę prisijungė socialinis darbuotojas Eugenijus Arlauskas. Kaip juokavo pats Eugenijus, jei prireiks, į laisvę išeinantiems nuteistiesiems gali tapti ir tėčiu, ir mama. Socialinis darbuotojas aiškinsis, kokia konkrečiai pagalba žmogui bus reikalingiausia išėjus į laisvę: ar jis turės kur gyventi, ar žinos, kaip susitvarkyti reikiamus dokumentus piniginei socialinei paramai gauti, ar turės galiojantį asmens dokumentą, padės spręsti kitus su išėjimu į laisvę susijusius iššūkius, bendradarbiauti su savivaldybių socialinėmis tarnybomis, visuomeninėmis organizacijos, galinčiomis prisidėti prie sklandaus ir visaverčio bausmę atlikusio asmens integravimo į visuomenę

E. Arlauskas yra socialinis pedagogas, dirbęs pagal specialybę mokykloje, tačiau didžioji jo karjeros dalis prabėgo Probacijos tarnyboje, kur E. Arlauskas tarnavo probacijos pareigūnu ir vykdė laisvėje bausmę atliekančių asmenų priežiūrą. „Baigęs tarnybą ir išėjęs į pensiją, pamačiau skelbimą, kad Šiaulių tardymo izoliatorius ieško socialinio darbuotojo. Sritis man nesvetima, esu dirbęs izoliatoriaus Lygtinio paleidimo komisijoje, patirtis Probacijos tarnyboje taip pat pravers, tad nedelsdamas išsiunčiau savo gyvenimo aprašymą“,- paklaustas, kaip nusprendė imtis atsakingo darbo, pasakojo socialinis darbuotojas.

Bausmę atlikę žmonės dažnai atsiduria tarsi užburtame rate, iš kurio patys išeiti nepajėgia – negaudami tinkamų paslaugų, neturėdami tvirtų ryšių, susidurdami su stereotipais ir nežinodami, kur kreiptis pagalbos, tokie asmenys neturi gerų galimybių keisti savo gyvenimo. Tai, kad ne visi paleidžiami į laisvę gali būti motyvuoti keisti savo gyvenimo būdą ir įpročius, E. Arlausko negąsdina. „Vedžiau elgesio keitimo programas asmenims, kurie smurtauja artimoje aplinkoje. Kursų pradžioje dauguma leidžia suprasti, kad atėjo tik tam, kad atsėdėtų, gautų parašą, o kas kalbama ir ko čia galima išmokti – nesvarbu. Tačiau jau po kelių užsiėmimų klausytojai tampa atviresni, įsijungia į diskusijas, pradeda vertinti savo elgesį kitaip. Taip kad – reikia daug kalbėtis, o gal net – išlaukti dienos, kai žmogus bus tam nusiteikęs ir žinoti paprastą taisyklę: kaip šauksi, taip ir atsilieps.“- sakė socialinis darbuotojas. E. Arlauskas nusiteikęs optimistiškai ir tiksisi kad nuoseklus visos resocializacijos komandos darbas duos laukiamą rezultatą: pakartotinai į įkalinimo įstaigas grįš vis mažiau kartą kalėjusių žmonių.

Informacija atnaujinta 2021 m. sausio 22 d. 12:32

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos