Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 56 222

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Žalioji oazė Antrajame sektoriuje

Nors karantinas sustabdė daug įvairių darbų, sulėtino gyvenimo tempą, tačiau Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Antrajame sektoriuje aplinkos gražinimo, augalų sodinimo ir tvarkymosi darbai nestoja.

Gegužės mėnuo daržininkams yra pats darbymetis – reikia sėti, sodinti, rūpintis dirva ir lysvėmis, kad vėliau galėtų džiaugtis geru savo pačių užaugintu vaisių ir daržovių derliumi.

Priklausomybes turinčių įkalintų asmenų reabilitacijos centre nuteistieji dalyvavo „Žaliosios oazės“ užsiėmimuose, kuriuose jie susipažino su augalais. Nuteistieji mokėsi: daiginti, prižiūrėti ir auginti daigelius patys, kad užaugintų ekologišką derlių; auginti ir puoselėti gėles, kad jos džiugintų savo žiedų grožiu bei skleidžiamu kvapu; užsiauginti prieskonines vaistažoles, ir jas tinkamai paruošti vartojimui. Taip pat užsiėmimų metu buvo kalbama apie vaistažolių naudą, skaitomi įvairūs straipsniai, diskutuojama. Mokoma, kaip rinkti augalus ir tinkamai išdžiovinti, kad vėliau juos būtų galima panaudoti kūrybiniuose užsiėmimuose. Įstaigos darbuotojų tikslas - pritraukti kuo daugiau bausmę atliekančių nuteistųjų dalyvauti agrokultūrinėje veikloje, todėl jau balandžio mėnesį pasidalinę daržovių daigeliais ir sėklomis su kitais būriais, skatino juos prisidėti prie šio prasmingo socialinio projekto.

Ši veikla labai reikalinga žmonėms, esantiems už grotų. Jie ne tik įgauna gyvenime praversiančių žinių ir įgūdžių, didinamas jų užimtumas, mokomasi ilgalaikių darbų planavimo ir organizavimo, skatinamas įsitraukimas į naujas veiklas, bet ir teigiamai veikia nuteistojo mąstymą, mažina pakartotinio nusikalstamumo riziką.

„Žalioji oazė“ – tai penktus metus visose Lietuvos įkalinimo įstaigose vykstantis socialinis projektas, kurio tikslas yra skatinti teigiamus nuteistųjų asmenybės pokyčius per agrokultūrinę veiklą. Šiuo metu projekte dalyvauja 140 Antrajame sektoriuje bausmę atliekančių nuteistųjų.

Informacija atnaujinta 2020 m. gegužės 20 d. 16:17

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos