Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Vaiko teisių apsaugos specialistės vizitas įstaigoje

2020 m. rugsėjo 18 d., Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Trečiajame sektoriuje, lankėsi Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Regina Kleviskienė. Patarėja susitiko su tėvų, atliekančių bausmę pataisos namuose, grupe, aptarė tarpinsitucinio bendradarbiavimo galimybes su Resocializacijos skyriaus darbuotojais.

Susitikime su nuteistaisiais patarėja akcentavo, kad vaikas turi teisę, bet ne prievolę lankyti nuteistą tėvą. O nuteistieji tėvai, kurie yra pripažinę savo tėvystę, turi teisę gauti informaciją apie savo vaikus, jų ugdymosi rezultatus, sveikatos rodiklius ir kitą su vaiku susijusią informaciją. Patarėja skatino nuteistuosius kiek įmanoma aktyviau dalyvauti savo vaikų gyvenime, nenusišalinti ir neatidėti santykių ateičiai, domėtis savo vaikais, dalyvauti Efektyviosios tėvystės mokymuose pataisos namuose, naudotis mediatorių pagalba, atkuriant geriausius vaiko interesus užtikrinančius santykius su vaikų motinomis.

Buvo aptartos nuteistųjų vaikų pažeidžiamumo problemos, pasimatymų tvarką pakeitusios sąlygos dėl Covid – 19 pandemijos. Vaiko teisių apsaugos specialistė akcentavo suaugusiųjų atsakomybę rengiant vaiką susitikimui su tėvu įkalinimo įstaigoje. Covid – 19 pandemijos situacijoje, pasimatymams vykstant per stiklą taip pat labai svarbus tinkamas psichologinis vaiko parengimas pasikeitusiai pasimatymų tvarkai ir atsakingas suaugusiųjų elgesys pasimatymų metu.

Susitikime aptarti alternatyvūs būdai palaikyti ir puoselėti ryšį su vaikais, kurie taip pat labai vertingi: laiškų, atvirukų rašymas vaikams, vaizdo skambučiai, nuotraukos artimiesiems ir kt.

Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Regina Kleviskienė įsipareigojo tęsti bendradarbiavimą su Pravieniškių pataisos namais – atvirąja kolonija, siekiant stiprinti nuteistųjų tėvystės motyvaciją, dalinantis svarbia informacija vaiko teisių užtikrinimo srityje, stiprinant mediacijos ir kitas, geriausius vaiko interesus užtikrinančias tarpinstitucines paslaugas.

Nuo 2020 m. vasario mėn. Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje vykdoma resocializacijos programa „Tėvystės įgalinimas laisvės atėmimo vietoje“. Programos tikslas - stiprinti nuteistųjų tėvystės motyvaciją, mokyti tėvystei reikalingų įgūdžių, suteikti reikiamų žinių apie vaiko teises, poreikius, raidos ypatumus, tinkamus vadovavimo vaiko elgesiui būdus, prisidėti prie draugiškos aplinkos vaikui įkalinimo įstaigoje kūrimo.

Informacija atnaujinta 2020 m. rugsėjo 22 d. 09:14

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos