Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Pusiaukelės namų nuteistieji apsilankė Vytauto Didžiojo karo muziejuje

2020 m. rugsėjo 18 d. Trečiojo sektoriaus Resocializacijos skyriaus Pusiaukelės namų nuteistieji ir specialistė lankėsi Vytauto didžiojo Karo muziejaus padalinyje - VI-ojo forto muziejuje Kaune. Tęsiant bendradarbiavimą su Vytauto Didžiojo karo muziejumi, buvo suorganizuota edukacinė ekskursija į muziejui priklausantį VI-ąjį fortą.

Vytauto didžiojo Karo muziejaus Karo technikos skyrius ir karo technikos ekspozicija įrengta VI-ojo forto teritorijoje, lankytojams atvėrė duris 2019 m., prieš tai veikusi Vilniuje. Ekskursijos dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Kauno miesto fortų istorija, karinės technikos ekspozicija: Jūros ginkluote, oro gynybos ginkluote, oro erdvės stebėjimo įrengimais taip pat įvairiomis sausumos transporto priemonėmis. Antrojo pasaulinio karo metu forto įtvirtinimai ėjo iš rankų į rankas kiekvieną kartą keisdami ir savo paskirtį - VI fortas buvo ir kalėjimas ir belaisvių stovykla ir sandėlys sprogmenų laikymui. (Pagal forto restauravimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams techninio projekto, numatytas visų VI- ojo forto statinių restauravimas bei teritorijos sutvarkymas). Muziejus kaupia, saugo, restauruoja, tiria ir propaguoja lietuvių tautos ir Lietuvos valstybės kovų už laisvę ir nepriklausomybę paminklus, eksponatus, kurie pasakoja apie Lietuvos istoriją, ginklų bei karinės atributikos evoliuciją, materialinės ir dvasinės kultūros vertybes, supažindinančias su Lietuvos ir kitų valstybių istorija, karybos menu nuo seniausių laikų iki mūsų dienų. Edukacinę ekskursiją praturtino išsamus gido pasakojimas apie Lietuvos ir Pasaulio karybą, užfiksuojant svarbiausius Lietuvių tautos istorijos įvykius. Nuteistieji susidomėję įdėmiai klausė gido pasakojimo, o gidas atsakė į lankytojų klausimus.

Apsilankymo Vytauto Didžiojo karo muziejuje metu nuteistieji gilino savo istorines, politines ir kultūrines žinias, susipažino su Lietuvos ir pasaulio karyba bei turėjo galimybę įlipti į kelias karo mašinas, pažvelgti pro šarvuočio langą, atsakyti į gido pateiktus klausimus apie karo metu naudojamą techniką.

Šiuo metu Pusiaukelės namuose bausmę atlieka 17 nutiestųjų.

Informacija atnaujinta 2020 m. rugsėjo 22 d. 10:31

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos