Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 56 222

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Pirmojo sektoriaus nuteistieji tęsia senąsias tradicijas

2019-04-29

Lietuvoje nuo seno buvo švenčiamas Atvelykis - dar vadinamas Velykėlėmis. Švenčiamas pirmąjį sekmadienį po Velykų. Tą dieną vėl dažomi kiaušiniai, ridenami margučiai, supamasi sūpynėse, šlakstomasi vandeniu, būtinai krikšto motinos lanko savo krikšto vaikus. Atvelykis dar vadinamas vaikų Velykomis. Beje, nuo seniausių laikų žinoma, kad kartojimas yra mokslų motina. Tad Atvelykis arba vaikų Velykėlės ir yra Velykų pakartojimas. Tą dieną kiaušinius daužydavo tik vaikai.

Ne išimtis, ir Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje Pirmajame 4-ame lokaliniame sektoriuje, bausmę atliekantys nuteistieji, kurie balandžio 26 d. dalyvavo pozityvaus užimtumo veikloje – „Atvelykio tradicijų puoselėjimo ir margučių ridenimo varžytuvėse“. Tai džiaugsmo, atgimimo šventė - apipinta įvairiomis tiek katalikiškomis, tiek ir etnografinėmis tradicijomis.

Pagrindinis šios šventės simbolis – margutis, todėl susirinkusieji ne tik dalinosi prisiminimais apie senąsias margučių marginimo tradicijas, išbandė kiaušinių marginimo vašku techniką, prisiminė vaikystę ir išmėgino jėgas ridenant margučius. Daugeliui susirinkusiųjų tokiose varžytuvėse teko dalyvauti pirmą kartą. Ridenti margučius, pagal senąsias tradicijas, noro ir entuziazmo nuteistiesiems Atvelykio šventėje netrūko. Varžytuvių metu trys dalyviai, kurie margučius nurideno toliausiai ir vienas dalyvis, kurio margučio kelias trumpiausias, buvo apdovanoti diplomais.

Renginyje dalyvavo 19 nuteistųjų, kurį organizavo Pirmojo sektoriaus Resocializacijos skyriaus darbuotojai kartu su nuteistųjų iniciatyvine grupe.

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Pirmajame sektoriuje laisvės atėmimo bausmę atlieka 660 nuteistieji.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. balandžio 29 d. 16:55
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos