Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 56 222

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Pirmajame sektoriuje buvo įgyvendintas Prison SMART projektas

2019-09-06

Lietuvoje nuo 2004 metų vykdoma streso mažinimo ir reabilitacijos programa Prison SMART, kuri įgyvendinama beveik visose įkalinimo įstaigose ir taikoma nuteistiesiems bei minėtose įstaigose dirbantiems asmenims. Bendradarbiaujant Pravieniškių pataisos namų-atvirajai kolonijai ir Baltijos „Gyvenimo meno“ labdaros ir paramos fondui buvo įgyvendintas Prison SMART projektas.

Pirmąją rugsėjo savaitę, Pirmajame sektoriuje nuo 9 val. iki 12:30 val. tam tikrai nuteistųjų grupei buvo vedami mokymai. Programą vedė specialiai apmokyti fondo savanoriai. Pati Prison Smart programa susideda iš trijų dalių: nesudėtingų atpalaiduojančių jogos pozų; kvėpavimo pratimų ir meditacijos. Pagrindinis kurso akcentas - ilgas, giluminis „Sudaršan Krija“ kvėpavimas, kuris mažina streso simptomus ir pasekmes, giliai atpalaiduoja kūną bei protą. Kurso metu dalyviai išmokomi savarankiškai kvėpuoti „Sudaršan Krijos“ kvėpavimu, todėl vėliau gali jį tęsti kasdien, kad palaikytų kasdienę emocinę ir protinę pusiausvyrą.

Programos dalyviai labai susidomėjo šia atpalaiduojančia praktika ir išreiškė norą toliau savarankiškai ją taikyti. Tuo tikslu Pirmajame sektoriuje planuojama kurti jogos būrelį, kurio dalyviai numatytu laiku galės susirinkti ir kartu praktikuoti išmoktus jogos bei kvėpavimo pratimus. O programos savanorė Vaida Tupčiauskaitė sutiko kartais atvykti pasižiūrėti ir įvertinti, kaip nuteistiesiems sekasi savarankiškai praktikuotis. Taip pat numatoma galimybė tęsti bendradarbiavimą su nauja nuteistųjų grupe.

Šiuo metu Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Pirmajame sektoriuje bausmę atlieka 580 nuteistųjų.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. rugsėjo 6 d. 15:01
 

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos