Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 56 222

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Pasaulinė savižudybių prevencijos diena Pirmajame sektoriuje paminėta susitikimu su LR Seimo nariu Mykolu Majausku

2019-09-11

Rugsėjo 10 d. yra minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į didelį savižudybių skaičių ir ieškoti išeičių užkiršti tam kelią. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis kasmet nusižudo apie milijonas žmonių visame pasaulyje.

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos Pirmajame sektoriuje taip pat buvo minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Nuteistiesiems buvo organizuotas piešinių konkursas „Renkuosi gyvenimą“. Konkurso dalyviai piešinio pagalba atskleidė, kas juos laiko šiame gyvenime, dėl ko jie gyvena. Piešiniai buvo iškabinti psichologų grupinių užsiėmimų kambaryje, o sudaryta komisija išrinko gražiausią piešinį, kurio autorius buvo apdovanotas diplomu.

Įstaigoje taip pat apsilankė LR Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos narys Mykolas Majauskas. Šio neformaliojo susitikimo metu buvo bendraujama su nuteistaisiais, kurie yra patyrę artimo žmogaus savižudybę. Pasidalinęs savo asmenine skaudžia patirtimi, Seimo narys papasakojo knygos „Be pavadinimo“ išleidimo istoriją ir sunkumus, su kuriais teko susidurti.

Savižudybė –  sudėtinga, daugiareikšmė problema, kuri neturi kokios nors vienintelės priežasties ar paaiškinimo. Tačiau svarbiausia yra žinoti, kad kažkam rūpi ir nebijoti kreiptis pagalbos.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. rugsėjo 11 d. 15:07
 

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos