Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 56 222

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Mirusiųjų dienos paminėjimas Trečiajame sektoriuje

2019-10-31

„Mes žinome, kad mirsime – tiesą pasakius, vien tą ir težinome apie savo ateitį. Visa kita yra tik spėliojimai. Kaip vaikai, bėgame per gyvenimą laimingi, kai nežinome, kas mums nutiks rytoj, su kokiomis susidursime negandomis, kokie išmėginimai mūsų laukia prieš patį šiurpiausią išmėginimą – Mirtį. Kartkarčiais apstulbę ryžtamės baikščiai prašnekinti savo likimą, bet atsakymo į klausimą negauname, nes žvaigždės per toli. Juo greičiau suprasime, kad mūsų likimas priklauso nuo mūsų pačių, o ne nuo žvaigždžių, juo mums bus geriau. Laimę galime rasti tik patys savyje, nesitikėkite jos sulaukti iš kitų – laimės taip mažai, jog retas gali ja dalytis.

Mirtis nėra gyvenimo tragedija. Tragedija yra tai, kam mes leidžiame mirti savyje kol esame gyvi”, - šiais žodžiais prasidėjo renginys „Žmogus – tik žemės svečias”, skirtas Mirusiųjų dienai paminėti Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos Trečiajame sektoriuje. Nuteistųjų atliekamos dainos, giesmės, prasmingi žodžiai, skirti mirusiems artimiesiems, skambėjo visiškoje tyloje degančių žvakelių fone. Susirinkusių nuteistųjų veiduose tvyrojo rimtis ir susikaupimas. Ši rimtis išliko ir kunigo Peter Hertel aukojant Šv. Mišias. Nuteistieji mintyse arba tyliai pritarė Kauno arkivyskupijos Caritas savanorių Vaidos Spangelevičiūtės – Kneizienės ir Ramunės Obelenienės atliekamų giesmių žodžiams ir meldėsi už mirusius jiems brangiausius žmones uždegtas žvakeles laikydami delnuose, prašydami Viešpaties atleidimo už nepasakytus jiems gerus žodžius ar padarytus blogus darbus.

Po šv. Mišių renginio dalyviai ir nuteistieji padėkojo renginio organizatoriams ir svečiams už prasmingą šventę, palietusią jų širdis ir sielas. Svečiai negailėjo gerų, nuoširdžių žodžių dainų atlikėjams, skaitovams bei nuteistiesiems, kurių pagamintomis gėlėmis ir paveikslais buvo papuošta salė.

Smagu, kad galima pasidžiaugti glaudžiu bendradarbiavimu su Kauno kurija. Šis bendradarbiavimas vyksta nuo š. m. balandžio mėnesio, reguliariai Trečiajame sektoriuje besilankantys kunigas Rastislav Dluhy, kunigas Peter Hertel bei Kauno arkivyskupijos Caritas savanoriai.

Renginį organizavo Trečiojo sektoriaus Resocializacijos skyriaus specialistai.


 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. spalio 31 d. 13:59
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos