Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 67 007

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

 

Esant nesklandumams, jungiantis prie tarnybinio elektroninio pašto, kreipkitės į Veiklos organizavimo skyriaus specialistą.

Naujienos

Įvairiomis veiklomis paminėta Savižudybių prevencijos diena

2020-09-15

Rugsėjo 10 d. minima tarptautinė savižudybių prevencijos diena. Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) vertinimu, pasaulyje kasmet nusižudo apie 800 tūkst. žmonių. Tai reiškia, jog viena savižudybė įvyksta kas 40 sekundžių.

Minint šią dieną Pirmajame sektoriuje ypatingas dėmesys buvo skiriamas asmenims, kurie yra šalia to, kuris planuoja savižudybę. Savižudybių prevencija – tai gebėjimas atpažinti ženklus, kuriuos siunčia kitas asmuo, gebėjimas paklausti ir išbūti kartu, bei saugumo užtikrinimas.

Pirmojo sektoriaus Resocializacijos skyriaus darbuotojos bausmę atliekančius nuteistuosius pakvietė į bendrus užsiėmimus. Sujungiant muzikos terapijos ir edukacines priemones, nuteistieji supažindinti su kvietimais-ženklais, kuriuos siunčia kitas asmuo. Šie kvietimai - tai signalas esantiems šalia, jog žmogus rimtai galvoja apie savižudybę ir jam reikia pagalbos.

Visų būrių nuteistiesiems buvo vykdomos veiklos „Klausau, įsivaizduoju, piešiu“, skambant R. Lovlando, J. Lasto, L. Bethovino, M. Oginskio ir kitų kompozitorių gyvo atlikimo muzikos garsams.

Nuo 2020 m. rugsėjo 7 d., Pirmojo sektoriaus nuteistieji, grupėmis tapė įspūdingo dydžio paveikslus, diskutavo apie gyvenimo džiaugsmą ir laimę gyventi. Spalvos veikia žmogų, jos atskleidžia ir sužadina ramybę ar kaip tik, pykčio ir priešiškumo jausmus. Atskleisti savo jausmus ir išgyvenimus gali ne kiekvienas, ypatingai dirbant ne individualiai, o komandoje, dėl to užduotis tikrai ne pati lengviausia. Nuteistieji užsiėmimų metu aptarė savo požiūrį į savižudybę, gyvenimo prasmę, o neišsakytos mintys liko teptuku įamžintos ant balto popieriaus lapo. Klasikinės muzikos garsai padėjo atsipalaiduoti ir jaustis komfortiškai.

                      Psichologė suorganizavo rašinio konkursą, kurio tema „Myliu savo gyvenimą“ bei piešinių konkursą - „Renkuosi gyvenimą“.

Maldos ir krikščioniško bendravimo būrelio narys, skaitė pranešimą apie Judo Iskarioto savižudybę. Buvo giedamos giesmės apie meilę sau ir artimam.

Šių veiklų tikslas – savęs pažinimas, emocijų išlaisvinimas, menas išklausyti kitą žmogų, kūrybiškumo įgūdžių lavinimas. O svarbiausia, veiklos dar kartą priminė apie būtinybę matyti ir pajausti šalia esantį, pastebėti jo būseną ir suteikti pagalbą.

Vykdant edukacines priemones, buvo atsižvelgta į Covid-19 prevencines rekomendacijas, užsiėmimai vyko nedidelėmis grupėmis, laikantis visų būtinų saugumo priemonių.

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. rugsėjo 18 d. 15:09
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos