Naujienos

Vilniaus regiono skyriaus darbuotojai sėkmingai dalyvauja dailės terapijos programoje R.A.K.T.A.S

2019-05-17

2019 m. kovo 1 d., siekiant paskatinti skyriaus darbuotojus gerinti santykius kolektyve bei kurti harmoniją, kuri padeda efektyviau atlikti darbus, Vilniaus regiono skyriaus specialistės (psichologės) Boženos Stankevič iniciatyva startavo 12-kos užsiėmimų grupinė dailės terapijos programa R.A.K.T.A.S, kuri tęsiama iki šiol. Grupėje 8 nariai – priežiūrą vykdančios pareigūnės, mediatorė bei raštvedė. 

Dailės terapijojos R.A.K.T.A.S dalyviai turi galimybę geriau pažinti save ir vienas kitą. Programoje kolegos mokosi atpažinti savo ir kitų jausmus, suvaldyti stresą, pyktį bei atkreipti dėmesi į konfliktų sprendimą, mokosi savivertės didinimo subtilybių. Programos pagalba kuriamas glaudesnis tarpusavio ryšys, pasitikėjimas savimi ir supančiu pasauliu.

„Dailės terapija man padeda atitrūkti nuo kasdienybės, prasiblaškyti, o svarbiausia - kūrybiškai tobulėti. Meniniai užsiėmimai priverčia mąstyti, analizuoti gyvenimiškas situacijas, leidžia į jas pažiūrėti kitomis akimis“ - teigia programos dalyvė, probacijos pareigūnė Deimantė Bokmotaitė.

Programos vedėjos Boženos Stankevič teigimu, ši programa turi realią įtaką savijautai ir santykiams: „Jau dabar pastebiu, kad išmoktas bendravimo technikas grupės nariai taiko dirbant su klientais bei bendraujant tarpusavyje, kolektyve. Tikiuosi, kad vis daugiau probacijos darbuotojų skirs dėmesį savo emocinei gerovei ir sveikatai - ne tik fizinei, bet ir psichologinei. Svarbu nepamiršti rūpintis savimi“. Psichologė pastebi, kad grupinė terapija yra naudingas ir efektyvus būdas gerinti mikroklimatą įstaigoje, tad planuojama programą tęsti ir toliau, kuriant naujas probacijos darbuotojų grupes.

Nebus pamiršti ir probacijos prižiūrimieji - nuo birželio mėnesio planuojama grupė jaunuoliams, nuteistiems už smurtines veikas. Tikimasi, kad dailės terapija R.A.K.T.A.S padės ne vienam žmogui atkurti emocinę gerovę, pagerinti tarpasmeninę komunikaciją.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. gegužės 17 d. 09:19
 

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2019 m. rugpjūtis
 
P
A
T
K
P
Š
S
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Visi renginiai ir įvykiai

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos