Naujienos

Vilniaus regiono skyriaus darbuotojų susitikimas su policijos pareigūnais ir socialiniais partneriais

2019-05-17

2019 m. gegužės 10 d. Vilniaus apskrities VPK Vilniaus miesto šeštojo policijos komisariato patalpose vyko probacijos tarnybos darbuotojų susitikimas su policijos pareigūnais ir socialiniais partneriais. Susitikime dalyvavo Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriaus vyriausieji specialistai Nadiežda Kudrauskas ir Jevgenijus Rylskovas, specialistė (mediatorė) Arneta Klasinskaitė, VšĮ „Mūsų saulužė“ atstovė Eglė Mirončikienė bei Vilniaus miesto šeštojo policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus bendruomenės pareigūnės Vaida Bratcher ir Irma Petrošiūnienė. 

Susitikimo tikslas – sustiprinti bendradarbiavimą ir santykius tarp teisėsaugos institucijų ir socialinių partnerių, keistis informacija ir gerąją patirtimi dirbant su smurto artimoje aplinkoje atvejais bei taikant smurtinį elgesį keičiančias programas.

Vyriausieji specialistai Nadiežda Kudrauskas ir Jevgenijus Rylskovas pristatė probacijos tarnyboje vykdomas smurtinį elgesį keičiančias programas, jų skyrimo bei taikymo ypatumus. Akcentuota, kad Lietuvos probacijos tarnyba dirba su asmenimis, kurie jau būna nuteisti už smurtą artimoje aplinkoje, tačiau tikslinga smurto prevenciją taikyti bendruomenėje, gavus signalus apie smurtą šeimose. Bendruomenės pareigūnės susidomėjo galimybėmis turėti savo įstaigoje specialistus ar socialinius partnerius, kurie būtų apmokyti ir vestųū šias programas, nes šiuo metu policijoje tokio pobūdžio prevencinis ir intervencinis darbas nevykdomas.

Specialistė (mediatorė) Arneta Klasinskaitė pristatė mediacijos proceso taikymą Lietuvos probacijos tarnyboje. Pabrėžė, kad mediacija gali būti taikoma smurto artimoje aplinkoje atvejais, kuomet smurtas buvo panaudotas pirmą kartą, kai šalys nori susitaikyti bei atkurti ryši ar taikiai išsiskirti. Pažymėta, kad atvejai mediacijai kartais gaunami ir iš teisėsaugos institucijų, taip pat ir iš policijos komisariatų – mediacijos paslaugos nemokamos. Susitikimo metu samprotauta, kad mediacija būtų daug efektyvesnė, sureagavus iš karto į gautą signalą apie smurtą artimoje aplinkoje.

Bendruomenės pareigūnės Vaidos Bratcher teigimu, jų skyriaus darbuotojai palaiko glaudžius ryšius su visuomenės atstovais, socialiniais partneriais. Būtent su jų pagalba sprendžiamos iškilusios problemos, organizuojamos prevencinės priemonės. Pavyzdžiui, VŠĮ „Mūsų saulužė“ atstovė (psichologė) Eglė Mirončikienė veda edukacines paskaitas ir relaksacijos renginius policijos pareigūnams, bendruomenės moksleiviams bei jų tėvams, dalyvauja nukentėjusių nuo smurto vaikų apklausoje, taip pat probacijos tarnybos prižiūrimiesiems veda smurtinį elgesį keičiančią grupinę programą.

Susitikimo metu visi dalyviai išsakė poreikį dėl tolesnio bendradarbiavimo prisidedant prie smurto prevencijos ir visuomenės saugumo, dalyvaujant bendrai arba pakviečiant vieni kitus į organizuojamus renginius, pasitarimus. Panašaus pobūdžio susitikimai planuojami ir su kitų Vilniaus miesto policijos komisariatų atstovais, socialiniais partneriais.

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. gegužės 17 d. 09:24
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2020 m. liepa
 
P
A
T
K
P
Š
S
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Visi renginiai ir įvykiai

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos