Naujienos

Vienos dienos karys

2019 m. birželio 12 d. Vilkaviškio r. Gurbšilio miške probacijos tarnybos priežiūroje esantiems nepilnamečiams Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus pareigūnai, dirbantys Vilkaviškio, Šakių, Marijampolės, Kalvarijos ir Kazlų Rūdos savivaldybių teritorijoje, organizavo užimtumo renginį. Priemonės tikslas - supažindinimas su privaloma, profesine ir savanoriška karo tarnyba. Probacijos tarnybos pareigūnai į pagalbą pasitelkė Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus (Marijampolės) ir KASP Dainavos 1-os rinktinės 106 kuopos karius.

Dienos oro prognozės nebuvo ypatingai džiuginančios, jau nuo pat ryto saulutė ridenosi pažeme, vidurdienį oro temperatūra gerokai viršijo 30 laipsnių. Kariškiai ne tik pristatė savo tarnybos veiklą, būsimus karius mokė maskavimosi meno, pastabumo, paruošė tikrai smagias ir judrias rungtis, kuriose atsispindėjo dalis tikrų pratybų veiksmų ir elementų.

Štabo seržantė susikausčiusius paauglius „įtraukė“ į aktyvius veiksmus, vaikinai ir merginos ne tik slėpė savo komandos narius, po to ieškojo priešininkų komandos paslėptų ir užmaskuotų narių, dėvėdami ekipuotę rungtyniavo, šaudė į taikinius airsoft ginklais, susipažino su karinės uniformos dėvėjimo reikalavimais. Atokvėpio pertraukėlėmis, paaugliai sužinojo apie privalomos tarnybos atlikimo alternatyvas, kariūnai atsakė į smalsius klausimus.

Priemonės pabaigą vainikavo ankstyva vakarienė, kuomet visi dalyviai vaišinosi ne tik pasigamintu maistu, tačiau ir kareivišku daviniu. Nuovargį užgožė smagūs ir nauji potyriai, paaugliai važiuodami namo neslėpė pasitenkinimo ir negailėjo pagyrų renginiui bei kariams. Tikėkimės, kad jie nebus tik vienos dienos kariai, neišblės noras save išbandyti privalomoje tarnyboje 9 mėnesius arba papildyti savanorių gretas, t. y. kuomet galėtų suderinti mokslą ar darbą su karo prievole.


Informacija atnaujinta 2021 m. kovo 19 d. 16:04

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2021 m. balandis
 
P
A
T
K
P
Š
S
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
Visi renginiai ir įvykiai

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos