Naujienos

Susitikimas dėl kompleksinės pagalbos vyrams galimybių

Daugelis Lietuvos probacijos tarnybos registre esančių asmenų turi problemų tarpasmeniniuose santykiuose, yra pažeidžiami, neigiamai įtakojami aplinkos, dažnai netikintys, kad turi vidinių resursų keisti dabartinę situaciją, ieškoti išeičių pagerinti savo gyvenimo kokybę. Sprendžiant tokius asmenis supančias problemas, probacijos pareigūnams talkina savanoriai ir socialiniai partneriai. 2022 m. gegužės 4 d. Lietuvos probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyriaus specialistė Ramunė Metrikienė organizavo nuotolinį susitikimą su Koordinacinio centro „Gilė“ direktore Indre Pilype. Susitikime dalyvavo probacijos skyriaus, veikiančio Tauragės, Šilutės bei Šilalės rajonų savivaldybėse, pareigūnai R. Metrikienė, I. Rimonytė, I. Ligeikienė, L. Rameikis ir J. Pečiūrienė.

Susitikimo metu buvo pristatytos naujas centro veiklos. Viena tokių -ilgalaikė psichoedukacinė vyrų grupė, vedama nuotoliniu būdu. Šioje grupėje vyrai yra mokomi atsigręžti į save, išsiugdyti pasitikėjimą ir prisiimti atsakomybę už savo poelgius. Koordinacinis centras „Gilė“ taip pat teikia kompleksines nedarbo pasekmių šalinimo paslaugas, siekiant spręsti psichosocialines problemas bei didinti motyvaciją įsidarbinti ar mokytis, integruotis į visuomenę. Kompleksinės nedarbo pasekmių šalinimo paslaugos apima psichologinę pagalbą (savipagalbos grupės, individualios psichologo konsultacijos, psichoedukacinė grupė, specialūs motyvavimo kursai, meno terapija), grupines ir individualias karjeros konsultacijos, pavėžėjimą. 

Buvo aptarta, kaip Tauragės probacijos registre esančius asmenis būtų galima įtraukti ir sudominti nauja centro teikiama paslauga, t.y. ilgalaike psichoedukacine grupe vyrams. Šiuo metu centro teikiamomis psichologo paslaugomis naudojasi apie 10 asmenų iš Tauragės ir Šilalės, o po šio susitikimo planuojama, kad ir Šilutės probacijos registre esantiems asmenims tokios paslaugos būtų prieinamos. Po susitikimo buvo pasidžiaugta esamu bendradarbiavimu su socialiniais partneriais ir naujų veiklų bei paslaugų perspektyvomis.

Informacija atnaujinta 2022 m. gegužės 5 d. 14:50

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2022 m. birželis
 
P
A
T
K
P
Š
S
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
Visi renginiai ir įvykiai