Naujienos

Studentų praktika Lietuvos probacijos tarnyboje tęsiama nuotoliniu būdu

2020-05-04

        Lietuvos probacijos tarnyba kasmet pritraukia daugybę aukštųjų mokyklų studentų, ieškančių nestandartinės praktikos bei galimybės atlikti empirinius tyrimus, pasinerti į pareigūno kasdienybę.

Dar iki karantino paskelbimo Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyrius priėmė mokomajai praktikai būrį Vilniaus universiteto kriminologijos bei psichologijos studijų studentų, suplanavo praktikos dienotvarkę, kurią, deja, kardinaliai pakoregavo COVID-19 užsikrėtimo grėsmė.

        Atrodo – sudėtinga perteikti probacijos pareigūno darbo specifiką nuotoliniu būdu, tačiau kai kalbame apie kūrybingą akademinį jaunimą, kliūčių bendradarbiavimui ir mokymuisi nėra, praktika sėkmingai tęsiama online režimu. Praktikos vadovams suformavus naujas užduotis, konsultacijos ir diskusijos vyksta naudojant komunikacijos platformas ZOOM, Messenger ir kt., įvairūs mokomieji įrašai siunčiami elektroniniu paštu. Bendromis probacijos specialistų ir studentų pastangomis praktinis darbas įgavo dar didesnį nuoseklumą, kryptingumą ir naują kokybę.

      Džiugina, kad praktikantai net ekstremaliomis sąlygomis atneša probacijos tarnybai pridėtinę vertę – sukurtas lankstinukas apie socialinės pagalbos teikimą probuojamiesiems, informacinis filmukas, reprezentuojantis probacijos veiklą, parengti planuojamų po karantino pabaigos renginių projektai bei mokomoji medžiaga elgesio pataisos programoms.

       Praktikantai sumaniai sukūrė vaizdo ataskaitas, parašė refleksijas, kuriose pasidalino nuotolinės praktikos įspūdžiais. Štai kelios jų išsakytos mintys: „Atlikdama praktiką probacijos tarnyboje supratau, koks svarbus yra gebėjimas užmegzti nuoširdų kontaktą su klientais. Turėjau puikią galimybę sužinoti, kaip tai daro probacijos psichologė - pasitelkdama humorą, novatoriškus žaidimus su asociacijos kortomis prakalbina užsisklendusį žmogų, leidžia jam atsiverti ir pasitikėti. Praktikos vadovė pabrėžė, kaip svarbu klientą skatinti net už mažiausius pasiekimus ir puoselėti draugišką kontaktą. Aš tai supratau ir taikysiu“, „Studentams susidūrus su teisės psichologijos sritimi dažnai kyla ambivalentiški jausmai: dalis žavisi šia sritimi dėl įvairovės ir įdomumo, kitus gąsdina darbo pobūdis ir susidūrimas su teisės pažeidėjais, bet ši praktika tikrai palieka įspūdį ir sukelia įvairius jausmus. Todėl Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyrius buvo viena populiariausių įstaigų renkantis mokomosios praktikos atlikimo vietą. Norintiems teko nemažai pasistengti tariantis tarpusavyje ir ne visiems pavyko patekti į šią vietą. Dėl ko mes, kurie galėjo atlikti praktiką šioje vietoje, buvome motyvuoti išnaudoti visas sudarytas galimybes“, „Man labai patiko su priklausomybėmis dirbti skirta Pokyčių rato metodika, apie kurią buvau girdėjusi paskaitų metu. Dėl šalyje paskelbto karantino praktiką teko perkelti į internetinę erdvę. Deja, kai kurių ankščiau planuotų praktinių užduočių atlikti nepavyko, bet vis tiek buvo užtikrintos galimybės susipažinti su probacijos specialistų darbu ir šio darbo metu naudojamomis metodikomis. Užduotys buvo atliekamos naudojantis Zoom programą vaizdo skambučių metu. Atlikome teisės aktų analizę bei aptarėme darbo specifiką. Šių konsultacijų metu buvo susipažinta su probacijos tarnybos veikloje taikomomis metodikomis bei programomis, nuteistojo pakartotinio nusikalstamumo rizikos įvertinimu bei jo probleminių sričių nustatymu sudarant individualų planą naudojant OASys metodiką“, „Praktikos atlikimas man išties paliko neišdildomą įspūdį. Ši patirtis padės apsispręsti dėl savo karjeros ar studijų ateityje“.

       Dėkojame ilgalaikiam probacijos tarnybos socialiniam partneriui Vilniaus universitetui už motyvuoto, nebijančio iššūkių, kūrybingo jaunimo ugdymą ir linkime savo praktikantams kuo geriausios kloties įgyvendinant ateities planus.

Praktikantės parengtas lankstinukas „Tu ne vienas! Mes galime Tau padėti integruotis visuomenėje!“

 

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. gegužės 7 d. 15:17
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2020 m. spalis
 
P
A
T
K
P
Š
S
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Visi renginiai ir įvykiai

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos