Naujienos

Spalvotais dažais, muzika ir neformaliu pokalbiu paįvairintas pareigūnų ir darbuotojų penktadienis

Pavasarišką gegužės 6-osios penktadienį Lietuvos probacijos tarnybos Kauno skyriaus pareigūnai ir darbuotojai vietoj įprastinio darbo ritmo, šįkart susirinko šiek tiek neįprastoms kelioms valandoms: įrankas ėmė teptukus / kreideles ir rinkosi nuotaiką atspindinčią spalvą. Taip pat fone skambėjo muzika - skirtingi garso takeliai.

Susitikimo tikslas – atitrūkti nuo nuolatinės rutinos bei, pasitelkiant spalvas ir muziką, patyrinėti savo reakcijas į neapibrėžtas situacijas (stresą), rasti / pasitikrinti geriausiai tinkančius būdus atsipalaiduoti bei pastebėti, kaip skirtingai kiekvienas reaguoja į panašias situacijas (juk iš tikrųjų nėra vienos „teisingos“ reakcijos į stresą).

Pagrindinis pokalbių akcentas – kūno jutimų (lytėjimo, regos, uoslės, klausos, skonio) ir emocinės sveikatos ryšys labai tamprus! O būdų nepanirti į nuolatinių stresų sūkurį yra tikrai įvairių: piešimas (neturint tikslo būtinai nupiešti ką nors gražaus), rūpinimasis gėlėmis, dainavimas chore / duše, nuoširdus juokas ar įtampos nukrovimas leidžiant sau išsiverkti, gilus pakvėpavimas…Svarbu atrasti savąjį, kol kūnas nepradėjo jų ieškoti nesąmoningai (pavyzdžiui, per žalingus įpročius).

Pareigūnams darbe tenka susidurti su daugeliu iššūkių ir sunkumų. Darbe patiriamas stresas ir įtampa siejami ne tik su mažesniu pareigūnų darbo produktyvumu ir efektyvumu, bet ir su jų fizinės ir psichikos sveikatos sutrikimais. Tyrimais nustatyta, jog pareigūnų darbe itin svarbūs socialiniai ryšiai ir parama, tad streso įveika kūrybiškais būdais kolegų apsuptyje iš tiesų gali duoti gerų rezultatų. Džiugu, nes daugelis darbuotojų pripažino, kad tokie kūrybiški susitikimai padeda įveikti stresą, gerinti nuotaiką ir mažinti įtampą.

Informacija atnaujinta 2022 m. gegužės 9 d. 13:05

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2022 m. birželis
 
P
A
T
K
P
Š
S
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
Visi renginiai ir įvykiai