Naujienos

Sėkmingos socialinės partnerystės formulė – bendradarbiavimas

Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriuje Šiauliuose probacijos socialiniams partneriams surengti trijų dienų mokymai. Susirinkusieji mokėsi įgyvendinti elgesio pataisos programą „Intervencinė programa smurtautojams šeimoje“ - vieną iš šiuo metu Kalėjimų departamento aprobuotų programų Lietuvoje, skirtą nuteistųjų asmenų smurtiniam elgesiui mažinti.

Probacijos tarnybos priežiūroje esančių asmenų socialinės reintegracijos procese ypač   svarbus tarpinstitucinis bendradarbiavimas, kadangi partneriai padeda spręsti socialines, būsto, priklausomybių, emocines, psichologines problemas, su kuriomis susiduria priežiūroje esantys asmenys. Bendradarbiavimą su socialiniais partneriais Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyrius aktyviai plėtoja jau ne vienerius metus, o su kai kurias socialiniais partneriais aktyviai dirbama jau bemaž dešimtmetį.

Smurto programos mokymuose dalyvauja Telšių ir Raseinių krizių centrų atstovai, Pakruojo nestacionarių socialinių paslaugų centro, Klaipėdos pagalbos vyrams „Nelik vienas“, Telšių moterų bendrijos „Akvalina“ atstovai, viešųjų įstaigų „Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro“ bei „Via Alba“ atstovai. Minėtos įstaigos teikia įvairias paslaugas prižiūrimiesiems, viena iš jų  - elgesio keitimo programos, todėl siekiama suvienodinti socialinių partnerių vykdomą programinį darbą, kad įstaigos, vykdančios smurto programas galėtų tarpusavyje pasidalinti gerąja patirtimi bei kylančių problemų sprendimo būdais.

Mažinant pakartotinį nusikalstamumą, padedant nuteistiesiems keisti mąstymą ir elgesį, probacijos pareigūnai akcentuoja nuteistųjų resocializacijos ir ugdymo sistemos bei teikiamų paslaugų tinklo svarbą. Siektina, kad prižiūrimieji gebėtų prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir pajėgtų integruotis į dinamišką šiandieninį gyvenimą, o didesnis paslaugų paketas prižiūrimiesiems padėtų geriau suvokti visuomenės pokyčius ir ypatumus.

Intervencinės programos smurtautojams šeimoje mokymus vedė Lietuvos probacijos tarnybos Resocializacijos ir priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas, socialinių mokslų srities edukologijos mokslo krypties daktaras, Klaipėdos universiteto Pedagogikos fakulteto Pedagogikos katedros lektorius, Lietuvos teisės instituto mokslinis darbuotojas, Vaidas Viršilas. Specialistas yra vienas iš Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos aprobuotų elgesio pataisos programų diegimo ir vykdymo pradininkų, todėl dalijosi ne tik mokslinėmis žiniomis, bet ir elgesio pataisos programų vykdymo praktikoje įgyta patirtimi.

Mokymų metu vyko įvairių realių atvejų bei situacijų aptarimai, praktinės vaidybinės situacijos, apsikeitimas rolėmis, po kiekvienos vaidybinės situacijos vyko refleksijos, analizės ir atvejo aptarimai. Baigę programos mokymus, dalyviai neslėpė naujų žinių atradimo džiaugsmo bei dėkojo lektoriui už įdomiai ir prasmingai praleistą laiką.

Informacija atnaujinta 2022 m. birželio 17 d. 13:52

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2022 m. rugpjūtis
 
P
A
T
K
P
Š
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Visi renginiai ir įvykiai