Naujienos

Probacijos tarnybos priežiūroje esančių prižiūrimųjų užimtumas - vienas iš sėkmingos resocializacijos garantų

Nedarbas, negebėjimas integruotis į darbo rinką ir užsidirbti pragyvenimui teisėtais būdais bei priemonėmis – dažna asmenų, esančių probacijos tarnybos priežiūroje, nusikalstamumo priežastis. Kad vyktų sėkminga nedirbančių asmenų resocializacija, probacijos tarnybos specialistams labai reikalinga socialinių partnerių pagalba.
Siekiant mažinti teistų asmenų socialinę atskirtį, padėti jiems integruotis į darbo rinką, 2020 m. rugsėjo 14 d. Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriuje (Vilniaus mieste) lankėsi Dingusių žmonių šeimų paramos centro atstovės.
Asociacija „Dingusių žmonių šeimų paramos centras“ (toliau – Centras) – tai nevyriausybinė organizacija, padedanti be žinios dingusių žmonių artimiesiems, prekybos žmonėmis aukoms ir smurtą patyrusiems vaikams bei jų tėvams. Čia teikiama psichologinė ir emocinė parama bei reikalinga informacija dingus žmogui, veikia nemokama pagalbos linija 880026161. Be pagrindinės veiklos Centras vykdo ir įvairius socialinius projektus, nukreiptus į smurto artimoje aplinkoje, patyčių prevenciją, lyčių lygybės stiprinimą, integraciją į darbo rinką. Probacijos tarnyba bendradarbiauja su Centru įgyvendinant Europos sąjungos finansuojamą projektą „Socialinę atskirtį patiriančių asmenų integracijos į darbo rinką skatinimas Vilniaus apskrityje“. Renginio dalyviams - probacijos pareigūnams, savanoriams, praktikantams bei priežiūroje esantiems asmenims buvo pristatytos projekto kryptys ir vykdomos veiklos, aptarta galima praktinė nauda, bendradarbiavimo aspektai. Projekte gali dalyvauti nepilnamečiai nuo 16 m. ir suaugusieji darbingi asmenys. Stokojantiems lėšų gali būti kompensuojamos kelionės išlaidos, suteikta galimybė gauti labdarą. Centre dirbantys socialiniai bei karjeros konsultantai, psichologai padeda tinkamai pasiruošti pokalbiui su potencialiu darbdaviu, surašyti gyvenimo aprašymą, motyvacinį laišką. Vyksta seminarai, kursai, tarpininkavimas tarp darbuotojų ieškančių įmonių ir interesantų. Centro atstovės juokavo, kad esant poreikiui, projekto dalyvį gali aprengti nuo galvos iki kojų ir palydėti į darbinį pokalbį. Susitikimas turėjo nemažą praktinę naudą – 7 iš 9 renginyje dalyvavusių probuojamųjų susidomėjo galimybe įsitraukti į socialinių partnerių vykdomą projektą, siekti kelti kvalifikaciją, oficialiai įsidarbinti. Suderinta, kad probacijos tarnybos savanoriai, atsakingi už užsiėmimų ciklo „Darbo paieška ir savęs pristatymas darbdaviui“ vedimą, galės mokytis iš Centro specialistų socialinio darbo subtilybių, tapti kontaktiniais asmenimis tarp probacijos tarnybos ir Centro darbuotojų. 

Integracija į darbo rinka yra sudėtingas procesas. Vienkartinės konsultacijos ar kita trumpalaikė veikla nėra efektyvios priemonės, todėl probacijos specialistai ir Centro karjeros konsultantai nusiteikę ilgam ir efektyviam bendradarbiavimui, kurio tikslas – nusikalstamumo prevencija, probuojamųjų bei jų šeimų gyvenimo kokybės gerinimas.

Informacija atnaujinta 2020 m. lapkričio 30 d. 16:05

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2021 m. kovas
 
P
A
T
K
P
Š
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Visi renginiai ir įvykiai

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos