Naujienos

Probacijos specialistai sėkmingai derina nuotolinį darbą su tėvų pareigomis

2020-06-03

Lietuvos probacijos tarnybos kolektyvas jaunas, kaip ir pati mūsų tarnyba. Nemaža specialistų dalis augina vaikus iki 15 metų ir pastaruosius du mėnesius derina nuotolinį darbą su tėvų pareigomis. Turbūt kiekviena jauna mama arba tėvelis pripažintų, kad susikoncentruoti į darbą zujant po namus atžaloms – toli gražu ne „rožinė svajonė“, tačiau karantinas visus pamokė kantrybės ir išminties. Galiausiai viskas atsistoja į savo vietas, atsiranda patirtis racionaliai sudėlioti dienotvarkę. Ištvėrus karantino vargus balandį, gegužės mėnesį probacijos specialistai jau ne tik gebėjo atlikti tiesiogines tarnybines užduotis ir tuo pat metu prižiūrėti vaikus, bet ir kelti kvalifikaciją naudojant nuotolinės komunikacijos platformas, ir net viešinti probacijos veiklą.

Nuotoliniu Vilniaus regiono skyriaus pareigūnų, savanorių bei socialinių partnerių kvalifikacijos kėlimu pasirūpino projekto „Rask jėgų save pakeisti“ socialinė partnerė VŠĮ „Mūsų saulužė“. Gegužės 4, 6, 8 ir 11 d. vyko seminarai ir diskusijos tema „Smurtinio elgesio atpažinimas ir intervencijos galimybės. Smurtinį elgesį keičianti programa“. Mokymai sulaukė didžiulio susidomėjimo - dalyvavo virš 80 žmonių, buvo išsakytas poreikis tęsti nuotolinius mokymus nagrinėjant tokias temas kaip „Motyvacinio interviu metodai“, „Motyvacinių elgesio pataisos programų taikymas“ ir kt.

Gegužės 20 d. Vilniaus regiono skyriaus specialistė (Šalčininkuose), kurios vaikai mokosi Jano Sniadeckio gimnazijoje, kartu su kitais tėveliais dalyvavo respublikinėje iniciatyvoje ,,Šok į tėvų klumpes“. Kasmetinės iniciatyvos tikslas – suteikti progą mokiniams artimiau susipažinti su tėvų ir artimųjų darbovietėmis bei jose esančiomis profesijomis, plėtoti savo karjeros kompetencijas. Šiais metais karjeros diena buvo minima netradiciškai, nuotoliniu būdu. Mūsų kolegė pristatė gimnazistams Lietuvos probacijos tarnybos veiklą, papasakojo apie probacijos pareigūno profesiją bei darbo specifiką. Jauna mama taip pat nepamiršo paskatinti vaikus laikytis visuomenėje priimtų elgesio normų, gimnazijos vidaus tvarkos taisyklių, domėtis informacija apie patinkančias specialybes, atidžiai rinktis būsimą profesiją. Pristatymo metu mokiniai aktyviai domėjosi: „Kokių reikia turėti savybių, įgūdžių, norint tapti probacijos pareigūnu?“, „Kokį išsilavinimą reikia turėti?", „Kam reikalinga probacijos tarnyba ir kuo ji svarbi?“, taigi teko gerokai pasukti galvą atsakant į vaikų klausimus greitai, aiškiai ir paprastai.

Visą karantino laikotarpį Vilniaus regiono skyriaus savanorių kuratorė ne tik aktyviai bendravo su esamais savanoriais, tačiau per nuotolines komunikacijos platformas vykdė informacinę kampaniją „Savanoriauk“ Vilniaus universitete, rengė busimų Atvirų durų probacijos tarnyboje scenarijų, susirašinėjo su susidomėjusiais savanoryste studentais.

 Gyvenimas nesustoja: darbai tęsiasi, pareigūnai aktyviai ruošiasi Lietuvos probacijos įstatymo pakeitimams, derina nuotolinį darbą su budėjimu probacijos tarnyboje, pagaliau –  džiaugiasi atėjusia vasara, saule ir nekantriai laukia karantino pabaigos.

 

 

 

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. birželio 3 d. 16:04
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2020 m. liepa
 
P
A
T
K
P
Š
S
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Visi renginiai ir įvykiai

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos