Naujienos

Probacija turi kuo nustebinti

2020-05-25

Prieš aštuonetą metų Probacijos tarnybos pavadinimas sukeldavo nemenką sumaištį... nes daugumai jis asocijavosi su prabavimu, tai yra tauriųjų metalų kokybės ir kiekybės nustatymu, kas visiškai nieko bendro neturi su Probacijos tarnybos veikla. Todėl praeiviai pamatę naują pavadinimo iškabą bei užsukę pasiteirauti,suglumindavo išvydę uniformas vilkinčiuosius bei prajuokindavo klausimais. Kai neturime pakankamai informacijos apie kažką, susikuriame trūkstamas detales patys. Taip ir su Probacijos tarnybos veikla. Didžioji dauguma visuomenės mažai įsivaizduoja, kokia yra kasdienybė šios tarnybos pareigūnų. Kad išsisklaidytų mitai ir spėlionės, svarbi komunikacija ir savalaikis informacijos pateikimas.

Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyrius tęsia tarnybos pristatymą nuotoliniu būdu ir vyriausieji specialistai Rima Masiukienė bei Mantvydas Mažeika 2020 m. gegužės 22 d. į skaitomą paskaitą pakvietė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto Bioetikos katedros Socialinio darbo medicinoje studentus - kitapus ekrano susirinko 14 trečiakursių ir juos subūrusi dėstytoja. Smagu kai klausytojai nenuobodžiauja ir pasibaigus paruoštam pristatymui, nekreipdami dėmesio į laikrodžių rodyklių padėtį, „apipila“ gausybe klausimų, pamąstymų. Studentų susidomėjimą sukėlė pareigūnų darbo profilio platumas, tai yra, jiems nuostabą sukėlė, kad pareigūnai ne tik vykdo nuteistųjų, esančių laisvėje, kontrolę ir pareigų stebėjimą, tačiau organizuoja edukacinius ir pramoginius renginius, teikia psichologinę pagalbą, bei vykdo socialinį darbą, taiko meditaciją, nukreipia pas kompetentingus specialistus, veda elgesio korekcines programas ir t.t. ir tai yra būtina daryti, organizuoti... nes norint pakeisti nuteistųjų asmenybinius įpročius, mąstymą ir suvokimą bei gyventi neskriaudžiant kitų, nekenkiant sau pačiam ir artimiesiems, valdyti emocijas, reikia suteikti naujų žinių ir nepalenkiamų argumentų, kaip visa tai pasiekti – pokytis prasideda nuo žinios.

Ar paskaita sudomino? Ar tai tapo maža intriga ir ar pavyko atskleisti, kas yra Probacijos tarnyba, pateikti probacijos pareigūno profesijos rutiną, tikslus bei potenciją? Iš užsitęsusios diskusijos galima numanyti, kad taip. Pajuokausim - sakoma, kad nemandagu klausti kito žmogaus, kiek jis uždirba, tačiau šis studentų klausimas dalykiniame susitikime nuskambėjo kaip signalas apie susidomėjimą, nors mes, Probacijos pareigūnai, neprisiliečiame prie tauriųjų metalų bei deimantų, tačiau prisiliečiame prie svarbesnių dalykų – žmonių, su teistumo žyma valstybės registre, asmenybės ugdymo, o taip pat kiekvieno iš mūsų saugumo.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. gegužės 25 d. 11:26
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2020 m. liepa
 
P
A
T
K
P
Š
S
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Visi renginiai ir įvykiai

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos