Naujienos

Kai dovanoji širdies šilumą

Koks jausmas pakeisti kažkieno gyvenimą? Ką tai duoda? Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriaus savanoriai žino atsakymą – kai padedi kitam, pats jauti gyvenimo prasmę, džiaugsmą (kartais – liūdesį), mokaisi ir suvoki supančio pasaulio sudėtingumą. Galiausiai, padaryti gerą darbą tiesiog smagu.

Visus metus, kiekvieną savaitę savanoriai ateina į probacijos tarnybą ir būna kartu su pareigūnais ir jų prižiūrimaisiais, nuima dalį rūpesčių, vietoje to duodami dalelę širdies šilumos. Vieni savanoriai veda probacijos tarnybos priežiūroje esantiems asmenims motyvacines elgesio pataisos programas ir užsiėmimų ciklus apie finansų tvarkymą, darbo paiešką, susidorojimą su pykčiu, kiti dalyvauja sudėtingų atvejų aptarime ir teikia individualią pagalbą probuojamiesiems, faktiškai – tampa jų mentoriais, apie pasiektus rezultatus informuoja pareigūnus arba savanorių kuratorę. Probacijos darbuotojai jau daug metų glaudžiai bendradarbiauja su savanoriais, brangina jų svarų įnašą į nuteistųjų resocializaciją, gražinimą į pilnavertį socialinį gyvenimą.

Probacijos specialistė Ingrida Boguševičiūtė dėkoja savanoriams už tai, kad padėjo sutaikyti teisės pažeidėją, nuteistą už smurtą artimoje aplinkoje, su šeimos nariais, tuo neabejotinai prisidėjo prie nukentėjusių saugumo, šeiminiu ryšių atstatymo ir tikėkimės – prie nusikalstamumo recidyvo prevencijos. Savanoriai ne tik klausosi ir palaiko – jie dovanoja nuteistiesiems knygų, rankų darbo suvenyrų, aktyviai prisideda prie edukacinio pobūdžio renginių, socialinių akcijų organizavimo.  

Nemaža dalis Vilniaus regiono skyriaus jaunų specialistų visai neseniai buvo probacijos savanoriais – baigę mokslus jie pasirinko probacijos pareigūno profesiją. Džiugu, kad jauni žmonės jautriai ir atsakingai reaguoja į kitų žmonių bėdas ir negandas, kuria pridėtinę vertę ne tik konkretiems žmonėms, bet ir visai visuomenei.

 

 

 

 

 

 

Informacija atnaujinta 2019 m. gruodžio 30 d. 11:50

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2021 m. balandis
 
P
A
T
K
P
Š
S
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
Visi renginiai ir įvykiai

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos