Naujienos

Aktorius Marius Repšio knygos pristatymas „Heraklis Nr. 4“: visada yra randamas raktas į visus problemos sprendimo būdus

2019 m. spalio 10 d., 7 val. Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriaus pareigūnai Radviliškyje, naudojantis Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos organizuojamu renginiu, kaip nuteistųjų resocializacijos priemone, kartu su nuteistaisiais apsilankė aktoriaus Mariaus Repšio knygos pristatyme siekdami supažindinti nuteistuosius su aktoriumi Mariumi Repšiu bei jo kūryba, padrąsinti juos nebijoti savo emocinės būsenos bei parodyti, kad visada yra randamas raktas į visus problemos sprendimo būdus.

Knygos pristatymo metu aktorius Marius Repšys akcentavo, kad visuomenė vis dar bijo kalbėti apie depresiją, apie slogią ir neturinčią tam priežasčių nuotaiką. Nurodė, kad daug metų gyveno dvejopą gyvenimą, nes išgyveno apatiją, nerimą, agresiją, nors viešumoje šypsojosi. Teigė, kad to gėdijosi ir slėpė, o tada kildavo minčių apie savižudybę, nors tam nebuvo jokių priežasčių. Marius Repšys tikino, kad susipažinti su depresija ir įvairiomis tokio pobūdžio ligomis reikėtų ne tik sergantiesiems ar jų artimiesiems, bet ir įvairių sričių specialistams, dirbantiems su tam tikroje rizikoje esančiais žmonėmis, nes psichinių ligų atpažinimas yra labai svarbus.

Po knygos pristatymo, viena iš renginyje dalyvavusių nuteistųjų, teigė, kad dažnai apsilanko bibliotekoje, nes mėgsta skaityti, tačiau be pareigūnų paskatinimo dalyvauti tokiame renginyje nebūtų išdrįsusi. Nuteistoji turi aukštesnįjį išsilavinimą, domisi kultūra, tačiau nesijaučia pilnaverte bendruomenės nare, o tarp didelio kiekio žmonių nesijaučia gerai. Tokio pobūdžio renginiai ir pareigūnų noras padėti nuteistiesiems, padeda šiems žmonėms įsilieti į socialinį gyvenimą ir jaustis geriau.

Po renginio pabendravus su nuteistaisiais, galima daryti išvadą, kad naudojant šią resocializacijos priemonę, buvo patenkinti dvasiniai ir socialiniai dalyvių poreikiai, buvo suteikta socialinė pagalba, skatinant socialinių įgūdžių lavinimą ir pozityvų užimtumą.

 

 

Informacija atnaujinta 2019 m. gruodžio 30 d. 11:58

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2020 m. spalis
 
P
A
T
K
P
Š
S
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Visi renginiai ir įvykiai

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos