Naujienos

Ekskursijos į Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą

Visą rudenį, rugsėjo, spalio bei lapkričio mėnesiais Vilniaus regiono skyriaus darbuotojai, jų artimieji, socialiniai partneriai bei savanoriai turėjo galimybę lankytis rekonstrukcijai uždarytame Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime. Šiuos savaitgalinius renginius vedė Vilniaus regiono skyriaus l. e. vyriausiojo specialisto pareigas Valdemaras Kazakas.

Kelių valandų trukmės ekskursijų metu buvo supažindinama su 115 metų Lietuvoje veikusio tardymo izoliatoriaus-kalėjimo istorija, įvairiais laikotarpiais vyravusia kalėjimo kasdienybe, prisiminti šioje įstaigoje kalėję garsiausi nusikaltėliai. Daugiau kaip 100 lankytojų, suskirstytų grupėmis, turėjo galimybę apžiūrėti buvusio kalėjimo viduje esančias erdves. Kai kur dėl nutraukto elektros tiekimo reikėjo pasišviesti žibintais. Ekskursijos dalyviams teko lipti stačiais laiptais, pabuvoti ant vidinių kiemelių stogų, aptrauktų judančiais metaliniais tinklais, atsidurti prie nuteistųjų išpuoselėtos „Žaliosios oazės“, kurioje kai kur dar raudonavo nenuskintos paprikos, pakelti jau neveikiančio, bet įspūdingo senovinio telefono ragelį, žodžiu – patyrė neįtikėtinų įspūdžių. Lankytojai jautėsi saugūs, nes grupę lydėjo vienas iš įstaigos prižiūrėtojų.

Ekskursijas organizavęs Valdemaras Kazakas jau 20 metų dirba Lietuvos bausmių vykdymo sistemoje ir aktyviai domisi Lietuvos pataisos įstaigų atsiradimo ir gyvavimo istorija. Jo pasakojimo apie kalėjimo pastatų, kiemelių, kamerų paskirtį, apie suimtųjų ir nuteistųjų priėmimą ir paleidimą ekskursijos dalyviai norėjo klausytis net pasibaigus renginiui, užvertė Valdemarą klausimais ir į daugelį iš jų gavo atsakymus.

Vienas lapkričio 8 d. vykusios ekskursijos dalyvis, jaunas savanoris T. B. pasidalino savo įspūdžiais: „Nesupratau ką mes uždarytame kalėjime veiksime keturias valandas. Galvojau, kaip čia šilčiau apsirengti ir nepamiršti telefono, kad galėčiau susirašinėti su drauge ir siųsti jai savo „selfius“ kamerų fone... Bet net nepastebėjau, kaip pralėkė laikas. Iki šiol galvoje „verda“ ekskursijos metu išgirstos istorijos, norisi dalintis jomis su artimaisiais ir draugais. Pareigūnų darbas man yra be galo įdomus, atsakingas ir prasmingas. Džiaugiuosi, kad esu probacijos savanoris, esu kviečiamas į renginius, pagal galimybę ir pats prisidedu prie pareigūnų veiklos – padedu jauniems probuojamiesiems pagal poreikį suderinti mokslą su darbu, kviečiu turiningai, blaiviai praleisti laisvalaikį“.

Atsižvelgiant į tai, kad norinčių apsilankyti Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime dar yra daug, Vilniaus regiono skyrius planuoja organizuoti dar vieną ekskursiją gruodžio mėnesį.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacija atnaujinta 2019 m. gruodžio 30 d. 11:55

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2020 m. spalis
 
P
A
T
K
P
Š
S
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Visi renginiai ir įvykiai

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos