Naujienos

Smurto prevencijos renginiai Lietuvos probacijos tarnyboje

        Minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną, Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriuje (Vilniaus mieste) š. m. lapkričio 22-25 dienomis vyko smurto prevencijos renginiai, kuriais buvo siekta šviesti probacijos tarnybos darbuotojus ir praktiką atliekančius studentus bei stiprinti ryšius su probacijos socialiniais parteriais, savanoriais. Renginius organizavo resocializacijos vyriausieji specialistai Nadiežda Kudrauskas, Jūratė Stalmačenkienė ir Jevgenijus Rylskovas bei specialistė mediatorė Arneta Klasinskaitė.

        2019-11-22 įvyko edukacinis renginys smurto prevencijos tematika, skirtas Vilniaus probacijos skyriaus darbuotojams bei įstaigoje praktiką atliekantiems studentams. Renginio organizatoriai paruošė filmuotą medžiagą, kurioje vaidino patys probacijos specialistai ir studentai. Filmukuose surežisuotos smurtinio ir nesmurtinio elgesio apraiškos darbinėje aplinkoje. Suvaidintų situacijų peržiūros metu vyko aktyvi renginio dalyvių diskusija, buvo analizuojama laikyti ar nelaikyti smurtu kiekvieną konkrečią situaciją. Po situacijų analizės vyko smurto sąvokų ir smurto formų aptarimas ir atpažinimas. Galiausia, pasiskirstę į komandas, dalyviai atliko ir pristatė grupei praktines užduotis. Tikimasi, kad po renginio dalyviai gebės ne tik lengviau identifikuoti smurto apraiškas darbinėje ir artimoje aplinkoje, tačiau ir patys pasirinks nesmurtinį, draugišką bendravimo būdą.

       Tęsiant Tarptautinės kovos su smurtu prieš moteris dienos renginius, 2019-11-25 Vilniaus regiono skyriuje (Vilniaus mieste) įvyko „Intervencinės programos smurtautojams šeimoje“ vadovų supervizija. Stepono Batoro fondo (Lenkijos Respublika) parengta 6 mėnesių trukmės grupinė elgesio pataisos programa „Intervencinė programa smurtautojams šeimoje“ skirta smurtinio elgesio prieš intymų partnerį mažinimui. Ši programa nuo 2016 m. aprobuota ir sėkmingai taikoma Lietuvos bausmių vykdymo sistemoje intervencijos ir / ar resocializacijos procese. Supervizijoje dalyvavo ne tik probacijos specialistai, bet ir socialiniai partneriai bei savanoriai, apmokyti ir taikantys programą visuose Vilniaus regiono skyriaus teritoriniuose padaliniuose: atstovai iš Vilniaus pusiaukelės namų, VšĮ „Gerumo darbai“, VšĮ „Sotas“, VšĮ „Mūsų saulužė“, Elektrėnų socialinės paramos centro, Švenčionių socialinių paslaugų centro, Vilniaus Šv. Pranciškaus ir Šv. Bernardino vienuolyno, taip pat probacijos savanoriai. Supervizijos tikslas – didinti darbo su smurtautojais kokybę, suteikti metodinę pagalbą programos vadovams, išnagrinėti programos taikymo metu pasitaikančias sudėtingas situacijas, pasidalinti gerąja praktika. Renginio dalyviai išsakė didelį norą dažniau organizuoti panašaus formato susitikimus, programinio darbo aptarimus.

        Lietuvos probacijos tarnyba nuoširdžiai dėkoja visiems socialiniams partneriams ir savanoriams, prisidedantiems prie smurto apraiškų mažinimo Lietuvoje ir primena, kad smurto problema reikalauja visų mūsų ypatingo dėmesio ir susitelkimo ieškant rezultatyvių sprendimų.

 

Informacija atnaujinta 2019 m. gruodžio 30 d. 11:54

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2020 m. spalis
 
P
A
T
K
P
Š
S
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Visi renginiai ir įvykiai

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos