Naujienos

Lietuvos probacijos tarnyba – patraukli vieta praktikai atlikti

2019 m. rudenį būrys studentų iš Vilniaus ir Mykolo Romerio universitetų bei Vilniaus kolegijos savo praktikai atlikti pasirinko Lietuvos probacijos tarnybą. Būsimųjų teisininkų, socialinių darbuotojų ir psichologų praktika buvo naudinga ne tik studentams, bet atnešė realią pridėtinę vertę ir pačiai Lietuvos probacijos tarnybai. Pavyzdžiui, Vilniaus regiono skyriuje praktiką atlikę trys Mykolo Romerio universiteto paskutinio kurso psichologijos bakalauro studentai aktyviai prisidėjo organizuodami renginius probacijos darbuotojams, savanoriams ir priežiūroje esantiems teisės pažeidėjams, Vilniaus kolegijos studentės padėjo ruošti vaizdinę medžiagą Intervencinei programai smurtautojams šeimoje.

Būsimasis psichologas D. K. pravedė probacijos pareigūnams ir savanoriams paskaitą apie patiriamo streso apraiškas ir jo įveikimo būdus. Tema pasirinkta neatsitiktinai – XXI amžiuje stresas tapo beveik natūralia žmogaus būsena, su kuria ne tik sunku kovoti, bet kartais sunku net ir atpažinti. Renginio tikslas – padėti dalyviams atpažinti stresą ir įgauti įrankių su juo kovojant. Užsiėmimo metu buvo suteikta galimybė praktiškai prisiliesti prie streso įveikos būdų: atlikta speciali nusiraminimui skirta kvėpavimo technika ir kognityvinė užduotis, skatinanti sąmoningai atpažinti jausmus bei mintis esant stresinėje situacijoje. Renginio dalyviai juokavo, kad bent jau per paskaitą atsipalaiduoti tikrai pavyko!

Kitos dvi psichologijos studentės, siekdamos atkreipti probuojamųjų, turinčių priklausomybę ar piktnaudžiavimo alkoholiu problemų, dėmesį į asmeninę žalą ir pasekmes, kurias žmogus patiria vartodamas psichiką veikiančias medžiagas, organizavo probacijos registruose esantiems asmenims interaktyvų renginį. Užsiėmimo metu dalyviai drąsiai diskutavo apie esamą problemą, vienas iš jų net pristatė savo sėkmės istoriją ir pasidalino naudingais patarimais, o tai yra veiksminga, norint nustoti vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

Studentai ne tik organizavo renginius, bet ir turėjo galimybę tiesiogiai dalyvauti Lietuvos probacijos tarnybos darbe, kuris aprėpia daugelį sričių (nuteistųjų priežiūra ir kontrolė, rizikos vertinimas, psichologinis konsultavimas, elgesio korekcijos programų vedimas, mikroklimato gerinimo renginių organizavimas ir t. t.). Vienas iš studentų dalinosi: „Atvykdamas į praktiką probacijos tarnyboje nesitikėjau tokio šilto ir draugiško darbuotojų priėmimo. Visi labai malonūs ir paslaugūs. Praktika įdomi tuo, kad leido tiesiogiai susipažinti su probacijos veikla. Prieš tai net nežinojau, kas yra ta probacija. Kadangi studijuoju psichologiją, pamačiau, kokia kasdienybė vyrauja probacijos tarnyboje iš psichologo perspektyvos. Visa tai buvo be galo įdomu, tai buvo nauja patirtis. Atlikti pavestus darbus sekėsi gerai, nes visada turėdavau užnugarį – probacijos darbuotojus bei kompetentingą praktikos vadovę, kuri suteikdavo visokeriopą pagalbą susidorojant ne tik su praktikos užduotimis, bet ir su asmeniniais gyvenimo rūpesčiais. Esu patenkintas, kad praktiką pasirinkau atlikti probacijos tarnyboje“.

Lietuvos probacijos tarnybos darbuotojai dėkoja praktikantams už pagalbą ir džiaugiasi matydami aktyvius, energingus jaunuolius, drąsiai besidalinančius savo idėjomis, norinčius prisidėti prie teisės pažeidėjų resocializacijos ir integracijos į visuomenę.

Visiems Lietuvos probacijos tarnybos internetinės svetainės lankytojams artėjant šaltajam laikotarpiui linkime užsikrėsti ne gripu, o gerų darbų nuotaika, kuri kalėdinių laikotarpiu šildo labiausiai!

 

 

Informacija atnaujinta 2019 m. gruodžio 30 d. 11:54

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2020 m. spalis
 
P
A
T
K
P
Š
S
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Visi renginiai ir įvykiai

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos