Naujienos

Netradicinė priemonė priklausomiems asmenims

2020 m. rugsėjo 11-osios popietę Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus Jonavoje pareigūnės pakvietė 10 priklausomų nuo psichiką veikiančių medžiagų prižiūrimųjų į netradicinę priemonę, pavadinę ją „Priklausomybės vystymasis ir jos stabdymas“, kurios lektorius – ne profesionalus specialistas, o lygtinai iš pataisos įstaigos paleistas nuteistasis, tebeesantis registre.

Lektorius, kurį dėl savaime suprantamų priežasčių pavadinkime išgalvotu vardu – Darius, suglumino atvirumu. Priklausomybės užuomazgos atsirado dar ankstyvoje vaikystėje: nuo 11 metų pradėjo rūkyti, vėliau didžiuliais kiekiais vartojo alkoholį ir narkotikus, pradėjo daryti nusikaltimus, nuo jo nusisuko artimieji, draugai, įklimpo į skolas, nemalonumus, apvogė net savo brolį, 14-a savo gyvenimo metų praleido pataisos namuose. Ilgą laiką jį kankino kaltės jausmas, kai suprato, jog 4 metai tarsi "dugne"...savęs žalojimasis, stipriai išsekęs organizmas, aukos vaidmuo, nes esi niekam nereikalingas, vienišas ir apleistas, o taip norisi pastiprinimo, atjautos ir dėmesio.
Pragiedruliai pasimatė tik suvokus, kad jam reikia pagalbos, nes pats vienas negali nieko pakeisti, nemoka, o ir nepasitiki savimi. Bendravimas su psichologais, socialiniais darbuotojais ir priklausomybių specialistais, bei tikėjimas, suteikė pozityvo ir padėjo atsitiesti gyvenime, kilti iš "dugno". Darius aktyviai pradėjo dalyvauti visuomeninėse veiklose, paskaitose, pats ėmė jausti kaip keičiasi jo gyvenimas, mąstymas bei suvokimas, kodėl jam nesiseka.  Nuteistasis pasidžiaugė savo pasiekimais - šiai dienai išlaikytas blaivumas - 3 metai 10 mėnesių bei 26 paros. Dariaus akys spindi, kai jis kalba apie sėkmingą šiandieną, kai džiaugiasi gyvenimu ir tai ką turi, - jaučiasi be galo laimingas, turi darbą, mylimą moterį...

Darius noriai smalsiems susirinkusiems dalino patarimus, kaip tapti tuo, kuo esa šiandien – nenukelti pokyčių rytdienai, o jau dabar kreiptis pagalbos pas specialistus, susirasti darbą, laisvalaikiu sportuoti, ieškoti gyvenimo prasmės blaiviomis mintimis. Jis dar neseniai buvo kitoks, bet svarbiausia kitokia nei vakar šiandiena. Palinkėjo visiems susirinkusiems atrasti save kaip tai pasisekė jam.

Samuel Smiles: "Gyvenimas be vilties yra bekraštis laukas, virtęs tyrais. Tai aukštas, bet plikas medis. Tai šaltos žiemos ilga naktis be saulės".

 

Informacija atnaujinta 2020 m. lapkričio 30 d. 16:06

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2021 m. kovas
 
P
A
T
K
P
Š
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Visi renginiai ir įvykiai

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos