Naujienos

Lietuvos probacijos tarnybos psichologai inicijavo prevencines priemones dėl suicidinio elgesio

Tas, kuris padėjo bent vienam vieninteliam žmogui, suvokė gyvenimo prasmę. 

STEFANAS CVEIGA

 

Lietuvos probacijos tarnyba, nuo balandžio 7 – osios – Pasaulinės sveikatos dienos, visą mėnesį įgyvendino prevencines priemones, skirtas probacijos priežiūroje esančių asmenų, turėjusių suicidinių ketinimų, emocinės būsenos stiprinimui.

Statistika rodo, kad depresija, neigiamos, nemalonios mintys ir jausmai dažniausiai pasireiškia rudenį ir pavasarį. Tuo metu žmonės jaučiasi vieniši, ne visada žino, kur kreiptis pagalbos. Todėl Lietuvos probacijos tarnyboje įvairiuose regionuose dirbantys psichologai susivienijo ir ėmėsi iniciatyvos – aplankyti probacijos priežiūroje esančius žmones, kurie turėjo suicidinių minčių, yra bandę atimti sau gyvybę arba gyvena gana atokiai, turi ribotą socialinį ratą ar yra vieniši.

Šių vizitų metu vyko psichologų ir probacijos priežiūroje esančių asmenų pokalbiai apie psichologinę, emocinę sveikatą, socialinės paramos prieinamumą. Psichologai kvietė prisiminti, kad kiekvienas žmogus yra svarbus, o atviras pokalbis – gydo bei parengė ir išdalijo lankstinukus, kuriuose skelbiami atnaujinti, patikrinti psichologinės paramos kontaktai.

Kai kurie aplankyti žmonės pasidžiaugė, jog situacija dabar pagerėjusi, kiti buvo nustebę,  tačiau pasidalijo mintimis bei rūpesčiais, nebyliai patvirtindami, jog sulaukti kvietimo atviram pokalbiui kartais neįprasta, tačiau vis tik gera ir reikalinga. 

Lietuvos probacijos tarnybos psichologės darbuotojams taip pat parengė informacinį paketą,  kaip elgtis su asmenimis, kurie išsako turintys minčių apie savižudybę ar yra bandę nusižudyti.

Prevencine priemone buvo siekiama ne tik suteikti pirminę pagalbą asmenims, turintiems suicidinių ketinimų, bet ir padėti pareigūnams atpažinti savižudybės grėsmės ženklus ir nukreipti krizę patiriantį asmenį tolimesnei pagalbai.

Informacija atnaujinta 2022 m. gegužės 24 d. 09:21

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2022 m. birželis
 
P
A
T
K
P
Š
S
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
Visi renginiai ir įvykiai