Naujienos

Elektrėnų probacijos pareigūnės vykdė smurto prevencijos priemonę

Lietuvos probacijos tarnybos tikslas – kuo veiksmingiau įsitraukti į bendrą teisėsaugos institucijų ir visuomenės saugios aplinkos kūrimo procesą, mažinti nusikalstamų veikų recidyvą, padėti probuojamiesiems keisti žalingus įpročius bei smurtinį elgesį, atrasti savo stipriąsias savybes, kurias panaudojant būtų įmanoma atstatyti sugriautus šeiminius ryšius, integruotis į darbo rinką.
Siekiant smurto prevencijos, 2020 m. rugsėjo 5 d., šeštadienį, buvo organizuota bendra su policijos pareigūnais prevencinė priemonė. Priemonės metu buvo aplankyti Elektrėnų teritorijoje gyvenantys su intensyvia priežiūra iš pataisos namų paleisti asmenys, taip pat visi priežiūroje esantys asmenys, nuteisti už smurtą artimoje aplinkoje (pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 140 str. 2 d.). Prevencinės priemonės metu aplankytas 21 prižiūrimasis, pabendrauta su jų artimaisiais. Džiugina tai, kad smurtavusių asmenų šeimų nariai ne tik nesiskundė, bet ir pasakojo apie gerus pokyčius, sutvirtėjusius santykius. Nors patikrinimas vyko savaitgalį, tačiau girtumo atvejų nebuvo nustatyta. Vieno prižiūrimojo sugyventinė ypač džiaugėsi, kad partneris lanko smurtinio elgesio keitimo programą ir grįžęs po užsiėmimų pasakoja, ko išmoko, svarsto apie darnių santykių kūrimą. Dėl teigiamų elgesio pokyčių į šio asmens gyvenimą grįžo prieš tai nusigriežę žentai ir anūkai.
Pareigūnų apsilankymas teistų už smurtą artimoje aplinkoje asmenų gyvenamosiose vietos – saugumo garantas smurtautojų artimiesiems, o probuojamiesiems – galimybė parodyti teigiamus pokyčius, paskata ir toliau gerinti savo ir savo artimųjų gyvenimo kokybę.

Informacija atnaujinta 2020 m. lapkričio 30 d. 16:06

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Įvykių kalendorius

 
2021 m. kovas
 
P
A
T
K
P
Š
S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Visi renginiai ir įvykiai

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos